fbpx
Close

Neville: Unitedi juhtkond pole viimased viis-kuus aastat peatreenerile tiitlivõiduks vajalikku meeskonda võimaldanud

Avatar

Gary Neville. Foto: AFP/Scanpix

Legendaarne endine Manchester Unitedi mängumees Gary Neville kritiseeris taas klubi tegevust, mis pole võimaldanud peatreener Ole Gunnar Solskjaeril üles ehiatada kvaliteetset meeskonda.

Laupäeval oli United vastamisi linnarivaali Manchester City’ga ning tulemuseks jäi 0:0. Solskjaer ise nimetas seda kohtumist oma Unitedis oldud treeneriajastu parimaks derbiesituseks. Veel üks Unitedi legend, Roy Keane, märkis, et pole varem sellise kaaluga matšis nii palju kallistusi ja meeste omavahelist jutuajamist mängujärgselt näinud. Lisaks valmistas Keane’ile ka pettumust, et ainult kahel korral välkus hoiatuskaart, mis kõik kokku annab aimu, et derbist kui eeldatavast tulisest vastasseisust pole midagi rääkidagi.

Sõna võttis ka Neville, kes mõtestas muuhulgas lahti, miks pole võimalik sellel võistkonnal Inglismaa meistriks tulla. Solskjaer oli hiljuti just ise öelnud, et variant on igal juhul olemas Premier League’i tiitel võita. “Mind vaevab endiselt selle klubi puhul fakt võimaldada peatreeneril tiitel võita – sa pead teda uute mängijate abil toetama, et seda saavutada. Ja kas omanikud, värbamisosakond või kuidas iganes neid kutsuda tahate, on seda teinud? Ta vajas veel ühte keskkaitsjat ja paremäärt. Nad pidid täna (eile – toim.) Pogba’d mängitama vasakul äärel, Mason Greenwood paremal äärel. Nad teevad endiselt lollust. Neil on kuus poolkaitsjat ja üritavad neid korraga platsile panna,” rääkis Neville Sky Sports’i vahendusel.

“Ma ei arva, et nad oleks viimase viie või kuue aasta jooksul andnud ükskõik, millisele peatreenerile meeskonna, mis suudab tiitli võita. See on kõrgemal kohal töötavate inimeste ülesanne. Minu jaoks on tegemist kahekordse süüga, miks Manchester United pole edukas. Ole’ edukuse puudumine mitte meistritiitli võitmises pole ainult tema süü, ta peab praeguse grupi mängijatega rohkem lähedasemaks saama ja hakkama mängudes domineerima.”

“Ta ei arva, et esimene poolaeg West Ham Unitedi vatsu 3:1 võidumängus on kaugeltki see tase, mida Manchester United tiitli võitmiseks vajab. Ilmselgelt jätkab ta positiivse noodi lisamist selle juurde ja nüüd ütles, et nii hästi pole City vastu mängitud. Aga reaalsuses ta teab, et nende esitused pole võimelised tiitlit tootma. Nad pole isegi ligilähedalgi,” lisas Neville lõpetuseks.

Järgmisena ootab Unitedit ees võõrsilmäng liiga punase laterna Sheffield Unitediga. Seejärel võõrustatakse Leeds Unitedit ning 23. detsembril tuleb ära pidada ka Inglismaa liigakarika veerandfinaal Evertoniga.

scroll to top