fbpx
Close

Scholes: United oleks pidanud jaanuaris Haalandi nimel rohkem pingutama

Avatar

-Erling Braut Haaland | Foto: AFP/Scanpix

Manchester Unitedi endine mängumees Paul Scholes leiab, et talvise üleminekuakna sees oleks United pidanud igal juhul palkama Erling Braut Haalandi, hoolimata küsitud üleminekutasust.

Haaland tegi omale nime selle hooaja esimeses pooles Austria tippklubi Salzburgi Red Bulli särgis, kus lõi erinevate sarjade peale 28 mänguga 22 väravat, millest kaheksa tulid Meistrite liigas. Kõik Euroopa suurklubid tundsid tema vastu huvi, mille seas ka Manchester United. Lõpuks maandus 19-aastane ründaja Dortmundi Borussias, kus lõi 18 mänguga 16 väravat. Norra koondislane tõestas, et saab hakkama ka tippliigas ja tema puhul on selgelt tegemist hetkel maailma ühe säravaima talendiga.

Arvati, et Haalandi minek Unitedisse on praktiliselt juba tehtud, sest peatreener Ole Gunnar Solskjaer’iga oli ta Molde klubi eest pallides varasemalt kokku puutunud. Kõige tipuks on tegemist kaasmaalastega. Dortmund maksis tema eest Salzburgiga lepingus olnud 22,5 miljoni euro suuruse väljaostuklausli, mis on tänapäeva jalgpalliturgu arvestades ütlemata väike summa. Scholesi arvates lasi United tohutult hea võimaluse käest, aga loodab, et millalgi tulevikus on Haaland ikkagi Old Traffordil mängimas.

“Kui kõik see jutt tema ümber käis, siis polnud ma teda eriti mängimas näinud, aga kui Saksamaa jalgpall naasis ja jälgisin teda põhjalikult, siis mõtlesin: “Miks Manchester United ei maksnud lihtsalt seda summat, mida tema eest küsiti?” Tema tegutsemine näeb sedavõrd hea välja. Ta on endiselt väga noor ja ta on puhas skooritegija. Ta on samuti kiire, suurt kasvu ning suudab väljakul oma kohalolu maksma panna ja lööb väravaid – see kõik on hindamatu. Nüüd tagasi vaadates – ja aja jooksul võib ta endiselt olla Unitedile saadaval – peab United maksma väga suurt raha tema eest. Aga mis sellest? See oleks kindla peale minek,” arutles Scholes BBC 5 Live vahendusel.

scroll to top