fbpx
Close

Mertens: tabeliseis ei peegelda Juventuse ja Napoli tasemevahet

Avatar

Foto: Reuters/Scanpix

2013. aastast Itaalia tippklubi Napolit esindav Belgia koondise ründemees Dries Mertens arvab, et Serie A liidri Torino Juventusega pole tasemevahe selline, nagu liigatabel seda hetkel näitab.

Esimesel kohal olev Juventus on 75 punkti kogunud, Napoli aga kõigest 48. Kui eelmisel hooajal oldi just ise Juventuse lähim rivaal ning lõpuks jäi vahe 11-punktiliseks, siis nüüd on tõenäoliselt uueks hooajaks ka Meistrite liiga koht püüdmatu. Napoli ees on AS Roma, kellel on küll samuti 48 punkti kirjas ja keda viimati 2:1 võideti, aga neljandal positsioonil paikneb Atalanta 63 punktiga. 33-aastane Mertens ei lase kõigel sellel end aga häirida ja Itaalia karikafinaalis Juventuse alistamisega tunneb mees, et Napoli on uue hingamise leidnud.

“Jäin Napolisse, sest olen veendunud, et Itaalia karikavõit on alles algus projektist, mis meile lõpuks suurt rahulolu pakub. Tõsimeeli usun, et vahe Juventusega on minimaalne, palju väiksem kui praegune tabeliseis seda näitab. Tegemist on tabeliga, mis on paljude inimeste vigade tulemus. Tulime läbi keerulisest perioodist, milles võis meid kõiki süüdistada, aga tulime sellest tugevamana välja. See oli aeg, mil nii paljud inimesed tegid vigu, aga nüüd peame mõtlema, mis meid ees ootab, sest teekond, mille oleme valinud, on võidukas. Teatud vead teevad sind tugevamaks, see on tõsi, aga veelgi tugevamaks teeb sind võitmine. Seepärast ütlengi, et Itaalia karikas oli kõigi jaoks võtmetähtsusega hetk,” rääkis Mertens intervjuus Il Mattino vahendusel.

“Karantiini ajal otsustasin, et jään Napolisse. Mida rohkem mõtlesin, kuhu minna võiksin, seda rohkem veendusin, et kuskil mujal poleks parem kui siin. Seega otsustasin jätkata. [Napoli president Aurelio] De Laurentiis ja mina oleme teineteist seitse aastat tundnud. Temaga on nagu karussellil olek, pidevate tõusude ja mõõnadega. Sellegi poolest poleks ma kindlasti jäänud, kui ma temaga lähedane ei oleks. Praegu loeb see tunne, mis on tema ja [peatreener Gennaro] Gattuso vahel, nende vahel on sünergia. Öeldakse, et armud vigadega inimestesse, aga isegi kui Napolil oleks mõni viga, ei muudaks ma midagi. Jätaksin kõik nii, nagu hetkel on. Armastan kõike, mis siin on, alates atmosfäärist, mis valitseb ajaloolise linna keskuse kohal ja Quartieri Spagnoli’l, kuhu samuti tahaksin minna, ja elada Posillipo päikeseloojangutes. Võiksin sellest tundide viisi rääkida. Ma ei väsi kunagi seda tehes.”

scroll to top