Arsenal osutas Chelseale teene ja söödumeister Williani abiga tõugati Leicester neljandaks

Willian. Foto: ZUMAPRESS/Scanpix

Inglismaa kõrgliiga 34. vooru teisipäeval toimunud mängudes said raske võidu kätte Londoni Chelsea ja Watford. Londoni Arsenalil oli Leicester City vastu võidus kinni, aga pidi lõpuks leppima viigiga.

Chelsea asus juba kuuendal minutil Crystal Palace’i vastu juhtima, kui paremalt äärelt pääses Willian trahvikasti ning Oliver Giroud pani palli võrku. 27. minutil oli taas Willian söödu andjaks ning nüüd vajutas Christian Pulisic tugeva löögi ette posti, tehes seisuks 2:0. Poolajaks suutsid võõrustajad aga kaotusseisu vähendada, kui Wilfried Zaha kaunis ja täpne kauglöök maandus Kepa Arrizabalaga selja taha. 71. minutil viis aga Tammy Abraham Chelsea uuesti kahe väravaga ette ja kuigi Crystal Palace suutis veel minut hiljem Christian Benteke abiga vastata, võtsid kohtumise favoriidid ikkagi oma.

Arsenal haaras 21. minutil eduseisu, mil Bukayo Saka söödu värava alla realiseeris perfektselt ära Pierre-Emerick Aubameyang. 68. minutil oli ka teine tabamus olemas, kuid nurgalöögist tulnud palli edasi suunamisel Alexandre Lacazette’ini oli viimane suluseisus viibinud ja väravat prantslasest ründemees siiski kirja ei saanud. Põnevus endiselt säilis ja tuli Leicesteri poolt vaadatuna juurdegi, sest 71. minutil platsile tulnud Edward Nketiah korjas endale vaid neli minutit hiljem jõhkra vea eest punase kaardi ja nii tuli Arsenalil ligi veerand tundi kümnekesi hakkama saada. Leicester suutiski ülekaalu ära kasutada ning 84. minutil Demarai Gray söödust sai Jamie Vardy viigitabamuse ära löödud. Täielikult Arsenal ei libastunud ja punktid läksid jagamisele.

Chelsea tõusis võiduga liigatabelis kolmandaks, olles kogunud 60 punkti. Leicester järgneb 59 punktiga ja Arsenal on 50 punktiga seitsmes. Crystal Palace jätkab 42 punktiga 14. kohal ning Norwich City üle 2:1 võidu võtnud Watford asub 31 punktiga 17. kohal. Norwich paikneb viimasel positsioonil 21 punktiga.

Teisipäeval toimunud ainsas mängus oli Tottenham Hotspur Michael Keane’i 24. minuti omaväravast 1:0 parem Evertonist. Kolmapäeval leiab Premier League’is aset neli matši, kui vastamisi on Manchester City – Newcastle United, Sheffield United – Wolverhampton Wanderers, West Ham United – Burnley ja Brighton & Hove Albion – Liverpool.