Zlatan pärast magusat võitu Juventuse üle: ma olen Milani president, treener ja mängija

Zlatan Ibrahimovic. Foto: REUTERS/Scanpix

AC Milani ründeäss Zlatan Ibrahimovic pani taas meedia kihama, kui pärast vägevat 4:2 võitu Torino Juventuse üle tegi end ütlemata tähtsaks persooniks.

Juventuse jaoks paistis võõrsil kõik sujuvat ning Adrien Rabiot’ ja Cristiano Ronaldo teise poolaja väravatest haarati 53. minutiks 2:0 eduseis. Seejärel valitseva meistri mäng lagunes totaalselt: Zlatan lõi penalti võrku, Franck Kessie viigistas seisu, Rafael Leao viis Milani juhtima ja Ante Rebic vormistas lõppskoori. Juventusel siiski nii palju vedas, et lähim rivaal Rooma Lazio oskas samal ajal kaotada napilt väljalangemistsooni ees paiknevale Leccele 1:2 ja Juventuse edumaa on hetkel endiselt seitsmepunktiline.

“Kui ma oleksin siin hooaja alguses olnud, siis oleksime Scudetto (Itaalia meistritiitel) võitnud! Olen Milani president, treener ja mängija, aga nad maksavad mulle vaid kui jalgpallurile,” põrutas läbi huumori 38-aastane mängumees DAZN-i vahendusel.

Endise Rootsi koondislase leping Milaniga lõppeb selle hooajaga, olles teadlik, et ta ei pruugi pärast seda enam legendaarsele San Siro staadionile mängijana astuda. Klubis on ta varemgi pallinud: aastatel 2011-2012 tegi ta kaasa 85 kohtumises ja lõi 56 väravat, misjärel siirdus edasi Pariisi Saint-Germaini. “Kuu on veel jäänud, saab näha. On asju, mida me ei saa kontrollida. Fännideta mängida on väga kahju, see on veider olukord. Teeme oma tööd, oleme professionaalid. See võis olla viimane kord, kui nad mind live’is San Sirol nägid.”

Milanil suure tõenäosusega Meistrite liiga kohta enam püüda ei õnnestu, kuna neljandal kohal paikneva Atalantaga on vahe 14-punktiline ja lisaks on viimasel ka 31. vooru matš Sampdoriaga veel pidamata. Küll aga ollakse Euroopa liiga kohas kinni, mida üritab Napoli endale saada ja kellega ootab Milanil pühapäeval ka järgmine mäng.