fbpx
Close

Guardiola: võit Liverpooli üle näitas, et suudame Meistrite liiga kinni panna

Avatar

Pep Guardiola. Foto: Action Images /Reuters/Scanpix

Manchester City peatreener Pep Guardiola rääkis enne pühapäevast Premier League’i 33. vooru mängu Southamptoniga (mis küll üllatuslikult 0:1 kaotati), et 4:0 võit Liverpooli üle andis neile kahtlemata kõvasti enesekindlust ja see võib üle kanduda Meistrite liigasse.

“Iga mäng erineb teisest, aga ma ei saa eitada, et Liverpooli alistamine selliselt, nagu tegime, annab meile… jalgpall koosneb tunnetest ja momentidest. Mõnikord on sul hea tuju, mõnikord halb. Võib-olla võitsime nüüd maailma parimat meeskonda ja suudame seda teha. Aga iga mäng saab olema erinev, sest Arsenal mängib teistmoodi kui Madridi Real. Seega peame kohanema kummagi kvaliteediga. Tahan, et tuleksime nendele mängudele parimas võimalikus valmisolekus ja et väljakul oleks parim mentaalsus. Neid mänge ei võideta taktikate ega ideedega, vaid kirega. Tahame seda saavutada ja kui üks meeskond tahab seda – nad võivad kaotada – siis pole see vastasele kerge,” sõnas Guardiola.

Kuigi Premier League’is City enam tiitlit püüda ei saa, siis võimalus on veel edukalt esineda Meistrite liigas ja tuua klubi jaoks ajaloo esimene selle võistlussarja karikas. Reedel loositakse ära veerandfinaalpaarid, aga kaheksa hulka pääsemiseks on vaja seljatada Hispaania kõrgliiga liider Madridi Real. Tuleva nädala jooksul selgub, kas City saab koduplatsil mängida või viiakse ka see kohtumine Portugali, Lissaboni, kus ülejäänud turniir jätkub. Võõrsil võttis City 2:1 võidu, mis tähendab, et vastane peab igal juhul kaks väravat lööma. “Meeleldi tahaksime siin [Etihad Stadium’il] mängida, aga mängime seal, mida iganes UEFA otsustab. Oleme väga põnevil Reali vastu mängida, kohtuda selle turniiri kuningatega kordusmatšis. Tahaksime siin mängida, loomulikult ilma fännideta, aga meie linnas ja tunda oma inimeste lähedust. Aga kui peame Portugali minema, siis läheme sinna,” arvas Guardiola.

Cityl pole UEFA-ga hetkel siiski just parim läbisaamine. Mullusele Inglismaa meistrile määrati kahe aasta pikkune Meistrite liigas osalemise keeld, kuna klubi oli rikkunud Financial Fair Play reegleid. City vaidlustas selle ja spordiarbitraaži kohtus teemat arutatakse, mille tulemus peaks teatavaks saama ülejärgmisel nädalal. City tegevjuht Ferran Soriano on öelnud, et tema on kindel, et City ei pea hakkama karistust täitma. Samas teistsuguse stsenaariumi korral ei saa City Euroopas kaks aastat välissarju mängida ning arvatakse, et nii jäädakse peatreenerist Guardiolast ilma ja samuti mitmetest võistkonna tähtmängijatest. “Tunnen palju kindlust ja usaldust nende inimeste suunas, kelle tõttu saame Meistrite liigas mängida, sest tahame nende aastate jooksul seal olla. 13. juulil saame otsusest teada ja loodetavasti klubi, töötajate, mängijate ning kõigi seisukohast saame järgnevate aastate jooksul klubina kasvada,” ütles Guardiola.

scroll to top