Loogikat ei ole: Liverpooli purustanud City domineeris, kuid komistas korralikult Southamptoni otsa

Southampton. Foto: Imago Images/Scanpix

Inglismaa kõrgliigas toimus pühapäeval neli mängu. Kaks neist lõppes viigiga, võidu said kätte Liverpool ja kõigi üllatuseks ka Southampton.

Liverpool pidi eelmises voorus korraliku pettumuse üle elama, kui lähimalt konkurendilt ja eelmise hooaja meistrilt Manchester Citylt saadi 0:4 kaotus. Nüüd oli aeg vigade paranduseks ja kõik soodsad tingimused ka võit võtta, kui heideldi liigasse püsimajäämise nimel võitleva Aston Villaga. Viimane näitas aga erakordset sitkust üles ja poolajaks jäid väravad löömata. Liverpool oli hädas, kuid 71. minutil skoor avati, mil Naby Keita terav sööt värava ette jõudis edukalt Sadio Mane’ni ning latipõrkest suunas senegallasest ründaja palli võrku. Minut enne normaalaja lõppu vormistas 19-aastane keskväljamees Curtis Jones lõppskoori, kui Mohamed Salah andis peaga hea söödu ja kerge vaevaga oli inglasel mänguvahend postide vahele lükatud.

Päeva šokeerivaim tulemus tuli aga mängust, millest seda kõige vähem ilmselt oodati. Southampton võõrustas koduplatsil Manchester Cityt ja ründaja Che Adamsi 16. minutil peaaegu keskväljalt tehtud kauglöögist pääses Southampton ette. City domineeris nii pallivalduses ja tegi pealelööke oluliselt rohkem, kuid kasu sellest polnud ning kodumeeskond võttis vägeva võidu ära.

Liigatabelis on meistril Liverpoolil 89 punkti koos, Cityl 66 silma. Sheffield on kogunud 48, Burnley 46, Newcastle ja Southampton kumbki 43, West Ham 31 ja Aston Villa 27 punkti.

Järgmine mäng leiab Premier League’is aset esmaspäeval, kui Tottenham Hotspur võtab vastu Evertoni.