Vähemuses lõpetanud Cagliari pidi esineliku klubilt valusa kaotuse vastu võtma, Klavan tagasi platsil

Soccer Football - Serie A - Cagliari v Lazio - Sardegna Arena, Cagliari, Italy - December 16, 2019 Lazio's Joaquin Correa in action with Cagliari's Ragnar Klavan REUTERS/Alberto Lingria

Itaalia kõrgliiga 30. voorus oli pühapäeval võistlustules Ragnar Klavani koduklubi Cagliari Calcio, mis pidi tunnistama Atalanta minimaalset paremust. Paremini ei läinud ka Georgi Tunjovi tööandjal SPAL-il, meistritiitlit jahtiv Milano Inter jäi samuti üllatuslikult võidust ilma.

Cagliari ründaja Giovanni Simeone oli 12. minutil väravavõrgu sahisema pannud, kuid videokordus näitas, et argentiinlane oli palli käega mänginud ja tabamus tühistati. Sealt edasi võttis matš Cagliari jaoks aga negatiivse suuna, kui 27. minutil saadeti punase kaardiga platsilt minema 19-aastane kaitsemängija Andrea Carboni ning Luis Muriel realiseeris vastaste poolelt penalti. 75. minutil sekkus vahetusest ka viimases kahes mängus vigastusega eemale jäänud Klavan, kuid Cagliari siiski sihile ei jõudnud ja Atalanta sai oma kaheksanda järjestikuse võidu Serie A-s kätte.

77. minutil vahetusest platsile pääsenud Georgi Tunjov pidi oma koduklubi SPAL-iga leppima võõrsil 0:3 kaotusega Sampdoria vastu. Milano Interi ei suutnud külla sõitnud Bologna meeskonda üle mängida. Romelu Lukaku viis Interi küll ette ja 57. minutil jäid vastased veel ka vähemusse. Edasi ei suutnud Lautaro Martinez aga penaltit ära realiseerida, Gambia 18-aastane ründaja Musa Juwara viigistas seisu ning lõpuks võttis ka Alessandro Bastoni punase kaardi, mis tähendas, et ligi veerand tundi jätkus kohtumine kümme kümne vastu. Juwara 21-aastane kaasmaalane Musa Barrow viis Bologna 2:1 juhtima ning Inter enam viigini ei jõudnudki.

Tiitlilootused hakkavad Interi jaoks vaikselt kustuma, sest 64 punktiga ollakse kolmandal kohal ning liiga liidril Torino Juventusel on koos 75 punkti. Teist kohta hoiab Rooma Lazio 68 punktiga. Cagliari jätkab 39 punktiga 11. kohal ja 63 silma kogunud Atalanta on kolmas. SPAL on 19 punktiga viimasel ehk 20. positsioonil, Sampdoria on 14. tabelireal 32 punktiga.

Päeva viimases mängus on vastamisi Napoli ja AS Roma. Cagliari on taas võistlustules kolmapäeval, kui võõrsil kohtutakse Fiorentinaga. Neljapäeval on SPAL võõrustamas Udineset.