fbpx
Close

Viimane hooaeg tulemas? Buffon: mängin vähemalt 43. eluaastani

Avatar

Juventus goalie Gianluigi Buffon holds the Serie A soccer title trophy, at the Allianz Stadium in Turin, Italy, Saturday, May 19, 2018. Juventus beat already relegated Hellas Verona 2-1 in the final round of the season on Saturday but the result mattered little as the club bid an emotional farewell to Buffon, while it also received a record-extending seventh successive Serie A trophy. (Andrea Di Marco/ANSA via AP)

Torino Juventuse teenekas väravavaht Gianluigi Buffon purustas laupäeval Serie A rekordi, kui 4:1 võidumängus Torino võistkonna vastu käis ta 648. korda platsil. Iga hooaja lõppedes juba eeldatakse, et endine Itaalia koondise esikinnas lõpetab karjääri, kuid ikkagi on see edasi lükkunud ja nüüdki pikendas 42-aastane legend Juventusega aasta võrra lepingut. Hetkel ei andnudki ta selget vastust, kuna jalgpalliga lõpparve teeb.

“Pidin seda rekordit kaua ootama. Hetkel ootab meid väga palju mänge ees. Hooaja praeguses faasis on tegemist väga hapra ajaga ja pinge, mida tundsin, oli vaid ühes mängus. Nüüd olen väga õnnelik, aga rekordist mõtlemine enne seda ei mõjutanud mind üldse. Oma karjääri alguses olin muretum. Mul oli palju unistusi ja järgides lähenemist mitte kunagi olla endaga rahul tulin siia. Del Piero rekordi purustamine Juventust esindatud mängudes pole üks mu eesmärkidest. Ma ei mängi nende asjade nimel, sest kaks aastat tagasi ma praktiliselt lõpetasin karjääri. Seejärel tuli aga PSG ja hiljem võimalus siia tagasi tulla ning end hästi tunda,” rääkis Buffon Sky Sport Italia vahendusel.

“Mõistan, et mul on õige motivatsioon. Suudan mõned mängud ilma probleemideta tegutseda ja võtta väljakul suurepäraseid otsuseid vastu. Olen siin vähemalt 43. eluaastani, aga alates sellest ajast, mil 40-aastaseks sain, olen asju kuu kaupa võtnud. Pean olukorda jälgima ja olema valmis tagasi astuma, kui põhiline element on puudu – võimekus tipptasemel mängida. Kui tunnen, et olen selleni jõudnud, siis astun kõrvale. Seni, kui olen motiveeritud ja vajalikus vormis, on õige mängimisega jätkata, sest jalgpallimatšidest pole midagi muud, mis teeks mind õnnelikumaks.”

Pariisi Saint-Germainiga ei õnnestunud Buffonil Meistrite liigat võita, kuid tänavu ollakse veel selles sarjas konkurentsis, kuigi kaheksandikfinaali avamängus kaotati Lyoni Olympique’ile 0:1. Kas see hooaeg saab maagiliseks ning Buffon tõstab oma karjääri esimese Meistrite liiga trofee üles? “See on midagi, mis alati mu pea ümber sumiseb. See on vältimatu. Paljudel kordadel olen sellele nii lähedal olnud ja karika sangadest mitte kinni haaramine on mulle juba kahetsuseks muutunud. Sellest hoolimata olen leidnud endas jõudu nende kahetsuste pärast mitte alla anda.”

scroll to top