United jätkas võimsalt, kuid konkurendid said samuti ülesannetega hakkama

Paul Pogba ja Anthony Martial. Foto: Imago/Scanpix

Inglismaa kõrgliiga pühapäeval toimunud mängudes suurklubid ei libastunud ja võidu võtsid Londoni tipud Arsenal ja Chelsea, Manchester United ning samuti Leicester City. Edukas oli ka Brighton & Hove Albion.

Leicester jäi koduplatsil avapoolajal Crystal Palace’i vastu küll nulli peale, aga 49. minutil avas Kelechi Iheanacho skoori. Leicesteri kolmes võidupunktis mängis suurt rolli nende võtmemängija Jamie Vardy, kes skooris nii 77. ja ka neljandal üleminutil, mis tähendas omadele 3:0 võitu.

Londoni Arsenali ootas võõrsil vägagi keeruline vastane Wolverhampton Wanderersi näol ees. 43. minutil jõudis trahvikastis pall Bukayo Saka’ni ning 18-aastane inglane pani mänguvahendi kindlalt võrku. Wolverhampton püsis pikalt mängus, kuid 86. minutil sai Arsenali võit selgeks, mil paremalt äärelt tulnud Pierre-Emerick Aubameyangi tsenderdus maandus Alexandre Lacazette’ini ning 2:0 skooriga matš ka lõppes.

Manchester United heitles liigasse püsimajäämise eest võitleva Bournemouthiga ja kohtumine kujunes üllatuslikult põnevaks. 15. minutil avas Junior Stanislas terava nurga alt tehtud löögiga külaliste poolt skoori, kuid avapoolaja põhjal paistis siiski, et Unitedile tuleb lihtne jalutuskäik. 29. minutil realiseeris Bruno Fernandese söödu edukalt väravaks Mason Greenwood, Marcus Rashford suurendas eduseisu penaltist ja Anthony Martial tegi kaunist kauglöögist seisuks 3:1.

Bournemouth polnud veel aga murdunud ja Eric Bailly’le fikseeriti karistusalas käega mäng ning Joshua King vähendas külaliste kaotusseisu minimaalseks. 54. minutil pani Greenwood Unitedi poolelt taas palli võrku ja viis minutit hiljem otsustas Fernandes kohtumise saatuse lõplikult ära, kui tema karistuslöök maandus postide vahele.

Päeva viimases mängus piisas Chelseale kolmest väravast, et seljatada Watford. 28. minutil viis Oliver Giroud kodumeeskonna Ross Barkley söödust ette ja 43. minutil Christian Pulisici abiga välja teenitud penalti realiseeris Willian. Üleminutitel sai ka Barkley värava enda nimele.

Heitlus Meistrite liigasse viiva neljanda koha peale on äärmiselt põnev. Leicester hoiab 58 punktiga kolmandat kohta, järgnevad Chelsea (57 punkti), Manchester United (55), Wolverhampton (52) ja Arsenal (49). Crystal Palace on 13. kohal 42 punktiga, Southampton 14. positsioonil 40 punktiga ja Brighton 15. tabelireal 36 punktiga. Bournemouth on eelviimaseks langenud (27 punkti) ja Norwich on endiselt viimane (21).

Pühapäeval peetakse Premier League’is ära neli mängu, milles on vastamisi Burnley – Sheffield United, Newcastle United – West Ham United, Liverpool – Aston Villa ja Southampton – Manchester City.