Nullimängu Bayern teha ei suutnud, aga ajaloo 20. karikavõit tuli kerge vaevaga

Laupäeval toimunud Saksamaa karikafinaalis olid vastamisi Müncheni Bayern ja Leverkuseni Bayer, milles esimene lõi neli väravat ning võttis kindla võidu.

Bayernil oli 16. minutil karistuslöök kasutada ja vasakkaitsja David Alaba saatis selle kindlalt ristnurka. Poolajaks suurendas eduseisu kaheväravaliseks Serge Gnabry ning 59. minutil sai ka Robert Lewandowski tabamuse kirja Soome koondise esikinda Lukas Hradecky eksimuse tõttu.

Mõned hetked hiljem oli Leverkusenil nurgalöök kasutada ja peaga suutis palli võrku suunata poolkaitsja Sven Bender. Normaalaja lõpus oli Leverkusenil mitu võimalust veel üks värav tagasi lüüa, kuid Karim Bellarabini ei suudetud kahel korral palli toimetada ja 89. minutil lõi hoopis Lewandowski oma teise. Üleminutitel realiseeris Leverkuseni eest penalti Kai Havertz, aga rohkemaks tänavuse hooaja Saksamaa meistri vastu võimelised ei oldud ja 4:2 võidu sai Bayern kokkuvõttes kirja.

Lisaks Bundesligale oli karikavõit Bayernile hooaja teiseks tiitliks. Jätkuvalt ollakse konkurendis ka Meistrite liigas, mis praeguse seisuga peaks jätkuma 7. augustil ja kus Bayernit ootab ees kaheksandikfinaali korduskohtumine Londoni Chelsea vastu (esimene mäng võideti võõrsil 3:0). Kokku on Bayern Saksamaa karika võitnud 20 korral, eelmisel hooajal saadi see samuti enda valdusesse.