fbpx
Close

Guardiola: De Bruyne on maailma parim poolkaitsja, Foden ja Garcia imelised talendid

Avatar

Pep Guardiola ja Kevin de Bruyne. Foto: Reuters/Scanpix

Manchester City peatreener Pep Guardiola oli neljapäeval silmnähtavalt rahul omade esitusega, kui tänavuse hooaja meister Liverpool alistati koguni 4:0. Guardiola ei jätnud kiitmata oma meeskonna võtmemängijat Kevin De Bruyne’i ja nooremaid mängumehi Phil Fodenit ning Eric Garciat.

“Ta on tõsiselt hea mängija. Väga, väga hea mängija. Temas on midagi unikaalset. Ta suudab joosta ja milline platsi nägemine tal on. Isiksus, mida ta hetkel näitab, lüües neli järjestikust penaltit sisse, kui olime sellel hooajal nendega raskustes. Hetkel on ta keskväljal parim. Loomulikult saab ta veelgi parem olla. Kuidas? Ta teab seda,” ütles Guardiola 29-aastase Belgia koondislase kohta.

Kiidusõnu jagus Guardiolal ka 20-aastase ning samuti keskväljal tegutseva inglase Phil Fodeni suunas. “Püüame teda kaitsta. Ei lase tal igat mängu mängida. Noored mängijaid peavad esimeste sammude osas olema ettevaatlikud. Temas on mingi uskumatu asi, mis veenab mind järgmiseks kümnendiks, et temast saab imeline mängija. Pole ühtegi päeva, kui ta oleks olnud õnnetu näoga mitte mängimise tõttu. Treeningutel rõkkab temast iga tegevuse puhul positiivsust. Ta on kutt, kes lööb imelisi väravaid, ta on niivõrd kiire ja kaitses väga tugev. Reaalsus on see, et ta mängis [Manchester Unitedi kodustaadionil] Old Traffordil ja ta mängis siin. Uskumatute tippmeeskondade vastu oli ta olemas ja tegutses kõrgeimal tasemel.”

“Ma ei taha midagi valesti öelda, aga [Inglismaa koondise peatreeneril] Gareth Southgate’il on rahvusmeeskonna jaoks kasutada imeline talent. Olen elu jooksul paljusid mängijaid näinud, kes koos teiste imeliste mängijatega koos treeninud ja üks neist on Phil.”

3:0 võidumängus Londoni Arsenali vastu sai hispaanlasest keskkaitsja Eric Garcia peapõrutuse ja oli kaheldav, kuna 19-aastane noormees võiks platsile naasta. Nüüd oli ta aga Liverpooli vastu rivis ja sai Guardiola arvates suurepäraselt hakkama. “Ta mängis Mohamed Salah’ ja Sadio Mane’ vastu. Ta on 19-aastane, sai Arsenaliga mängus haiget, aga oli kolme või nelja päeva pärast treeningul tagasi ning oli vinge. Ta ei tee vigu. Ta on alati keskendunud, juhatab kaitseliini ja teab, mida peab tegema. Klubina oleme nii uhked, et meil on Phil ja Eric olemas. Kahtlemata saame nende peale loota.”

scroll to top