fbpx
Close

UEFA president: tühjade tribüünide ees on parem mängida kui üldse mitte mängida

Avatar

Foto: Reuters/Scanpix

UEFA sloveenist president Aleksander Ceferin kinnitas, et nende eesmärk on koroonaviiruse pandeemia vaibumise järgselt kindlasti hooaega jätkata, kuigi fänne see kindlasti ei hõlma ja sajaprotsendiliselt ei saa ka jätkumist veel kinnitada.

Ühiskonna surve kasvab aina enam, et liigad leiaksid viise, kuidas ülejäänud hooaja mängud ära pidada. Saksamaal on näiteks juba veidi üle nädala aja treeninguid läbi viidud, seda mõistagi vastavalt reeglitele. Esmaspäeval anti roheline tuli Hispaania klubidele, kui hoitakse piisavat distantsi ning Prantsusmaa puhul on läbi käinud mõte juuni keskpaigas hooaega jätkata. Mängude toimumiseks on vaja liigadel mitmeid takistusi ületada, millest valusaim fännide pikemaks ajaks eemale jäämine, mis omakorda tähendab piletitulu kadumist. Ceferin siiski usub, et jõuda kompromissile, milles poolehoidjad saaksid teleri vahendusel kaasa elada ja mängud nii jätkuksid, oleks mõistlik samm.

“Fännide, mängijate ja treenerite tervis on esmatähtis. Olen loomult optimist ja usun, et on võimalusi, mis lubavad meil korraldada võistlusi ja neis osaleda. Võib-olla peame mängima pealtvaatajateta, aga ma arvan, et kõige tähtsam on mängida. See tooks taolistel rasketel aegadel inimestesse rõõmu ja piisavalt normaalsust isegi kui mängud on vaid teleri vahendusel nähtavad,” ütles Ceferin Corriere della Sera vahendusel.

“Alguses muidugi [saab olema raske harjuda fännideta atmosfääriga], aga parem on mängida pealtvaatajateta kui seda üldse mitte teha. Jalgpall tooks emotsioonid tagasi ja rõõmu fännide kodudesse, kes seda meeleheitlikult vajavad. Lõppkuupäeva finaalide mängimiseks poleks. See sõltub kõik sellest, kuna hakkame taas mängima. Vara on öelda, et me ei saa hooaega lõpuni mängida. Klubidele ja liigadele oleks see aga kohutava mõjuga. Me suudame hooajad lõpetada, aga peame austama ametivõimude otsuseid ning ootama luba mängudega jätkamiseks.”

scroll to top