fbpx
Close

Joe Cole: Capello polnud Inglismaa koondise peatreeneritööle pühendunud ja ei austanud meie väravavahti

Avatar

Fabio Capello. Foto: AP/Scanpix

Seitse hooaega Londoni Chelseat esindanud, aga ka Liverpoolis pallinud endine Inglismaa koondise ründav keskväljamees Joe Cole kritiseeris Fabio Capellot, kes polevat võtnud tööd nende koondise eesotsas tõsiselt.

Capello määrati Inglismaa koondises 2007. aastal ametisse Steve McLareni asemele, kes ei suutnud omasid tuleval aastal toimunud EM-finaalturniirile viia. 73-aastane tuntud peatreener oli varasemalt klubitasandil märkimisväärset edu näidanud nii AC Milanis, Madridi Realis ja samuti Torino Juventuses. Oma kogemused kandis ta valiksarja kenasti edasi, aga maailmameistrivõistluste esimeses play-off matšis põruti Saksamaa vastu ja saadi 1:4 kaotus. Kaks aastat hiljem Capello lahkus ja praegune Crystal Palace’i juhendaja Roy Hodgson võttis koha üle. Nüüdseks karjääri lõpetanud 38-aastane Cole kinnitas, et Capello puhul on tegemist fantastilise peatreeneriga, aga Inglismaa koondise töö jaoks polnud ta valmis.

“Tuleb öelda, et ta on legendaarne peatreener selles mängus. See, mida ta on saavutanud, on uskumatu. Arvan, et Inglismaa koondise puhul polnud tegemist hetkekski kui abieluga, mis toiminuks. Ma ei tunne, et ta pühendas end täiel määral koondise jaoks. Ütlen seda muuseas kogu austuse juures, sest ma tõepoolest arvan, et ta oli suurepärane peatreener, aga sa pead kogu tervikut nägema – nagu Gareth Southgate praegu teeb. Tema on hästi näidanud kätte suuna selles osas, mida on vaja taolises olukorras. Tundsin, et Fabio – mis iganes põhjusel – polnud selleks ülesandeks piisavalt pühendunud, aga ütlen seda austusega, sest temaga koos töötades nägin kvaliteeti – kõik see, mida ta tegi ja ütles, temas oli miskit. Arvan lihtsalt, et need tema omadused olid alati tagaplaanil,” rääkis Cole Daily Maili vahendusel antud intervjuus.

Puuduliku tööeetikaga Cole’i kriitika Capello suunas ei lõppenud. Nimelt oli itaallasest loots järeldusele jõudnud, et 2010. aasta MM-i alagrupimängus USA koondise vastu prohmakaga hakkama saanud väravavaht Robert Green enam postide vahel ei seisa ja valikus oli nii Joe Hart ning David James. Capello olevat toona küsinud kõigi võistkonnakaaslaste arvamust, kes peaks algkoosseisu koha endale saama, aga tegi seda ebaviisakalt: “Hart või Calamity? Calamity. Panen Calamity mängu mängijate usaldusest.” Siin viitab “Calamity” eksimuste tegijale.

Cole: “See on lihtsalt vale ja lugupidamatu Jamole seda öelda. Sul võib olla mõjuv jalgpalliline põhjus kellestki rääkida, kui suudad sellega toime tulla. Näiteks kui Fabiost räägin, siis mõtlen legendist selles mängus, suurepärasest peatreenerist, kuigi kahtlen kas ta oli Inglismaa koondise juures täielikult oma tööle pühendunud. Me polnud lihtsalt head ja ma ei taha vabandusi otsida. See Saksamaa koondis liikus edasi ja võitis 2014. aastal MM-i (2010. aastal kaotasid sakslased poolfinaalis Hispaaniale 0:1 ja võitsid kolmanda koha mängu Uruguay vastu 3:2 – toim.). Sellel ajal polnud me head – meil oli vigastusi ja ei saa vaid peatreeneri suunas näpuga näidata, sest jalgpalluritena polnud me ka piisavalt head, et hakkama saada.”

scroll to top