fbpx
Close

Suurüllatus! Inglismaa koondis teenis valiksarjas kaotuse, Prantsusmaale raske võit

Avatar

Inglismaa koondis. Foto: Reuters/Scanpix

EM-valiksarja reedestes mängudes kinkis Tšehhi koondis Inglismaale alagrupis esimese kaotuse. Võidukad olid veel Prantsusmaa, Türgi, Portugal, Ukraina ja ka Andorra.

Inglased asusid viiendal minutil kohtumist juhtima, kui penalti realiseeris Tottenham Hotspuri esiründaja Harry Kane. Juba üheksandal minutil oli Plženi Viktoria kaitsjal Jakub Brabecil vastus olemas ning pealelöökide osas selgelt üle olen Tšehhi jaoks tasus see näitaja ka 85. minutil ära, kui võiduvärava lõi MLS-is Dallase meeskonnas palliv Zdenek Ondrasek. A-alagruppi Inglismaa endiselt juhib 12 punktiga. Kehvema väravate vahe tõttu on teisel kohal Tšehhi, kellel samuti sama palju punkte, ning kolmas on Kosovo, kellel kirjas kaheksa silma.

Valitsev maailmameister Prantsusmaa sai võõrsil Islandi üle väga raske võidu tänu Oliver Giroud’ 66. minuti penaltile. Türgi võitis sama skooriga Albaaniat, kui alles 90. minutil lõi Evertoni ründaja Cenk Tosun otsustava värava. Omavaheliste mängude tulemusena juhib H-alagruppi Türgi ning Prantsusmaa on teine, mõlemal kirjas 18 punkti. EM-ile pääsu konkurentsis on veel Island, kes kogunud 12 punkti.

Kõik tulemused:

Tšehhi – Inglismaa 2:1

Montenegro – Bulgaaria 0:0

Portugal – Luksemburg 3:0

Ukraina – Leedu 2:0

Andorra – Moldova 1:0

Island – Prantsusmaa 0:1

Türgi – Albaania 1:0

scroll to top