Soome on sammu kaugusel finaalturniirist, Hispaania pääses üleminutitel EM-ile

Soome koondislased. Foto: EPA/Scanpix

Teisipäeval toimunud EM-valikmängudes sai Soome koondis kindla võidu Armeenia üle. Põnevates kohtumistes alistas mõõnas olev Kreeka koondis Bosnia ja Hertsegoviina ning Hispaania tegi järjekordse viigi.

Augsburgi poolkaitsja Fredrik Jensen viis soomlased 31. minutil juhtima. Norwich City ründeäss Teemu Pukki oli täpne 61. ja 88. minutil ning Soome sai Armeenia üle 3:0 võidu. Kreeka sai Adnan Kovacevici omavärava toel 2:1 jagu Bosnia ja Hertsegoviinast ning Itaalia purustas 5:0 Liechtensteini.

J-alagrupis on EM-ile pääsu kindlustanud Itaalia, olles nüüdseks 24 punkti kogunud. Soome on 15 punktiga teine ja Armeenia ning Bosnia ja Hertsegoviina järgnevad kümne punktiga. Kreeka ja Liechtenstein on konkurentsist väljas, kellel on kirjas vastavalt kaheksa ja kaks punkti. Soomet on järgmisena ees ootamas just alagrupi viimane Liechtenstein ja kui see suudetakse võita, on meeskond pääsenud Euroopa meistrivõistlustele. Variant on ka siis, kui mõlemad eesseisvad mängud (teine kohtumine Kreeka vastu) kaotatakse ning Bosnia ja Hertsegoviina ei suuda Kreeka ja Itaalia vastu maksimumpunkte võtta.

12. oktoobril 1:1 viigi Norraga teinud Hispaania oli ka nüüd F-alagrupis raskustes, kui võõrsil kohtuti Rootsiga. Marcus Bergi tabamusest jäädi 50. minutil kaotusseisu, kuid Valencia ründemehe Rodrigo teise üleminuti väravavast suudeti punkt ära võtta ja nii ka koht EM-ile ära broneerida. Samal ajal tegi Rumeenia samuti 1:1 viigi Norraga ning EM-ile pääsu nimel heitlevad seega veel kolm koondist. Hispaania ei saaks finaalturniirilt eemale jääda ka juhul, kui kaotatakse Maltale ning Rumeeniale, sest viimased heitlevad teisel kohal asuva Rootsiga.