Soome lõpetas valikturniiri kaotusega, Hispaania näitas klassi ja Itaalia lõi koguni üheksa väravat!

2020. aasta Euroopa meistrivõistluste valikmängudele pandi D-, F- ja J-alagrupis esmaspäeval punkt. Suure võidu said kirja Itaalia ja Hispaania, koha samuti finaalturniirile taganud Soome pidi aga kaotusega leppima.

D-alagrupis olid enne viimast vooru EM-ile liikumas Taani ja Šveits, kuid ka Iirimaal oli veel võimalus alles. Selleks tuli Taanit võita ja lootma samal ajal, et Šveits Gibraltarit ei alista. 73. minutil läksid siiski taanlased Martin Braithwaite’i tabamusest juhtima. Iirimaa küll viigistas 85. minutil Matt Doherty abiga, aga see jäi kohtumise viimaseks väravaks. Kuna Šveits ei jätnud Gibraltarile mingit varianti ja võeti 6:1 võit, siis Iirimaa jäi ikkagi EM-ilt kõrvale.

F-alagrupis olid edasipääsejad Hispaania ja Rootsi juba selged. Neist esimene pidas oma viimase matši Rumeenia vastu ja koduplatsil saadi kindel 5:0 võit. Rootsi võõrustas Fääri saarte koondist ning sealt tuli 3:0 võit.

Veelgi rohkem väravaid nähti J-alagrupis, kus Itaalia purustas koguni 9:1 Armeenia. AS Roma keskväljamees Nicolo Zaniolo ja Lazio ründaja Ciro Immobile nimele jäi kaks tabamust. Finaalturniirile pääsenud Soome pidi võõrsil võtma Kreekalt vastu 1:2 kaotuse. 27. minutil avas küll Teemu Pukki skoori, kuid Petros Mantalos ja Konstantinos Galanopoulos vastasid 70. minutiks.