Saksamaa jalgpall naasis koroonapausilt: Dortmund tagus suure rivaali mutta, Leipzig libastus

-Erling Braut Haaland | Foto: AFP/Scanpix

Saksamaa Bundesligast sai esimene Euroopa tippliiga, mis täna pärast koroonaviirusest tingitud pausi naasis, mõistagi tühjade tribüünide ees. Tabeli teine Dortmundi Borussia ei jätnud Revierderbi-nimelises alati tulises vastasseisus mingit võimalust Gelsenkircheni Schalkele ja võttis kindla võidu. Kolm punkti said tabelisse veel kolm võistkonda.

Norra ründetalent Erling Braut Haaland viis Dortmundi 29. minutil ette ja poolajaks suurendas Raphael Guerreiro eduseisu kahele. 48. minutil oli täpne Thorgan Hazard ja lõppskoori vormistas Guerreiro 63. minutil. Selle võiduga vähendas Dortmund vahe tabeliliidri Bayerniga ühele punktile, keda ootab homme ees võõrsilmäng Berliini Unioniga.

Tabeli kolmas meeskond RB Leipzig ei suutnud enamat 1:1 viigist Freiburgiga. Poolajaks jäädi kaotusseisu ja kuigi 77. minutil Taani koondise ründaja Yussuf Poulsen vastas, jäi see ühtlasi kohtumise viimaseks tabamuseks.

Päeva viimases matšis on vastamisi Frankfurdi Eintracht ja Mönchengladbachi Borussia.