fbpx
Close

Arsenali endine peatreener tunnistas: Özilil on suured probleemid suhtumisega

Avatar

Mesut Özil. Foto: Reuters/Scanpix

Londoni Arsenali endine peatreener Unai Emery rääkis Daily Maili vahendusel antud intervjuus, et meeskonna ühel staarmängijal Mesut Özilil puudus igasugune soov olla pühendunud ning seetõttu oligi keeruline sakslasest keskväljamehe abiga häid tulemusi saavutada.

Emery enamjaolt Özilile algkoosseisus kohta ei andnud, kuigi tunnistas nüüd, et püüdis olla tema suhtes positiivne. Hispaanlase sõnul olevat aga tuntud mängumehe ebajärjepidevus kinni suuresti temas endas. Näiteks pärast Euroopa liiga finaalis linnarivaalilt Chelsealt saadud 0:4 kaotust vestles Emery järgmisel päeval kõigi mängijatega, kuid ainult Özil keeldus seda tegemast.

“Lõppude lõpuks peab ta ise peeglisse vaatama. Jutt käib tema suhtumisest ja pühendumusest. Andsin oma parima, et Özili aidata. Talendikad mängijad on mu treenerikarjääri jooksul olnud lemmikud ja nad on mu juhendamisel mänguliselt endast parima või peaaegu parima andnud. Olin tema suhte alati positiivselt meelestatud, mis puudutab tema kaasamist, kuid suhtumine polnud kaugeltki piisav. Üks meeskonna võimalik kapten oleks võinud olla just Özil, aga riietusruum ei tahtnud seda. Tema pühendumuse tase polnud kaptenile vääriline. See pole aga minu tehtud otsus, vaid mängijate,” ütles Emery.

“Selles mängus (Chelseaga) oli ta pühendunud. Jõudsime Londonisse kell kaheksa hommikul tagasi ja läksin koju ning magasin kolm tundi. Seejärel läksin Colneyle (Londoni linnaosa – toim.). Mul oli sellel päeval iga mängijaga kohtumine – individuaalsed pooletunnised vestlused. Özil oli ainus, kes ei tahtnud tulla. Ma ei tea miks, aga ta lihtsalt ei tulnud. Just sellest käibki jutt, kui räägime pühendumusest. Kui see on sajaprotsendiliselt olemas, siis kõik tulevad.”

Emery sai siiski lõpuks kinga ning kui ajutiselt juhendas meeskonda Freddie Ljungberg, siis lõpuks määrati peatreeneriks klubi endine mängumees ja 2016-2019 Manchester City abitreener Pep Guardiola kõrval olnud Mikel Arteta. Arsenali keskkaitsja Shkodran Mustafi ütles, et Arteta suudab kogu meeskonna ühtseks tervikuks, sealhulgas Özili, siduda. Emery eestvedamisel ei pruukinud see aga õnnestuda.

scroll to top