Šahtar edenes kindlalt poolfinaali, Euroopa liiga ekspertklubi kustutas Wolverhamptoni eurolootused

Euroopa liigas selgusid teisipäeval ülejäänud kaks poolfinalisti. Donetski Šahtar võttis suure võidu Basel’i vastu ning viiekordne Euroopa liiga võitja Sevilla oli napilt parem Wolverhampton Wanderers’ist.

Junior Moraes viis Šahtari juba teisel minutil ette Marlos’e antud nurgalöögist. 20 minutit hiljem oli täpne Taison ning taas oli söödu andjaks Marlos. Kolmas tabamus sündis teise poolaja keskpaigas, mil Taison teenis välja penalti ja Alan Patrick realiseeris selle. Brasiillasest kaitsja Dodo lõi Šahtar’i eest neljanda ning Basel’i auvärava eest kandis teisel lisaminutil hoolt Ricky van Wolfswinkel.

Sevilla’ ja Wolverhampton’i vaheline vastasseis oli tasavägisem. Inglismaa seitsmendal klubil oli suur võimalus 13. minutil juhtima pääseda, aga nende esiründaja Raul Jimenez eksis penaltil. Avapoolajal jäid väravad löömata ja paistis, et vaatamata Sevilla’ suuremale ründetegevusele ja aktiivsusele tuleb käiku lisaaeg. Seda siiski ei juhtunud, kui Ever Banega täpne tsenderdus jõudis 88. minutil trahvikastis Lucas Ocampos’eni ja argentiinlaste koostöö tulemusena teeniski Julen Lopetegui’ juhendatav Sevilla 1:0 võidu. Wolverhampton’ile oli seejuures Euroopa liiga võitmine viimaseks lootuseks tuleval hooajal eurosarjas kaasa lüüa ning sellega oleks pääsetud koguni Meistrite liiga põhiturniirile.

16. augustil toimuvas esimeses poolfinaalis on vastamisi Sevilla ja Manchester United. 17. augustil selgitavad teise finalisti välja Milano Inter ja Donetski Šahtar. Neli päeva hiljem toimub finaal ja sarnaselt poolfinaalidele toimub ka see Saksamaal.