fbpx
Close

Klopp pärast Premier League’i võitu: tahtsin oma abikaasaga rääkida, aga ei suutnud nutmist lõpetada

Avatar

Jürgen Klopp. Foto: Imago/Scanpix

Liverpool’i peatreener Jürgen Klopp meenutas klubi ametliku telekanali LFCTV vahendusel antud intervjuus dokumentaalfilmi “Golden Sky: Klopp’s Champions” jaoks, et meistritiitli kindlustamisega puhkes ta lakkamatult nutma ja pea võimatu oli oma lähedastega telefoni teel rääkida.

Premier League’is kogus Liverpool kokku 99 punkti, mida oli 18 võrra enam lähimast rivaalist ja mullusest meistrist Manchester City’st. Tiitli kindlustamisega kulus omajagu aega, kuna teatavasti tuli vahepeal teha pikk mängupaus koroonaviiruse tõttu ja pärast seda omas City veel mitu vooru teoreetilisi võimalusi Liverpool sootuks meistritiitlita jätta. Lõpuks kujunes võtmetähtsusega kohtumiseks Londoni Chelsea’ ja Manchester City vaheline lahing, mille Chelsea 2:1 võitis ja Liverpool’i polnud enam võimalik kinni püüda. 53-aastane Klopp meenutas seda rõõmsat ning emotsionaalset õhtut.

“Lugedes neid minuteid oli täiesti uskumatu ja vaieldamatult üks mu parimaid hetki jalgpallis, mis mul kunagi elus olnud ilma, et oleksin ise staadionil olnud. Kuna olime seal koos, siis nägid igaühe nägu. Mängijad istusid, mõni ei suutnud isegi vaadata seda ja muud sellist. Olime kõik sellises olukorras, mis on täiesti erakordne. Sul pole aimugi, kuidas see tundub enne, kui see juhtub. See oli täielik rõõm! Tohutu kergendus järgmisel sekundil ning siis puhkesin ma nutma. Läksin ja helistasin [abikaasa] Ulla’le. Helistasin oma perekonnale kümme sekundit enne mängu lõppu, mida nad koos jälgisid. Ütlesin: “OK, armastan teid kõiki.” ning panin telefoni lauale. Ütlesin, et jätke kõne kestma, mis aitab teil näha, mis siin juhtuma hakkab!” meenutas Klopp.

“Seejärel tahtsin Ulla’ga rääkida ja ma ei saanud. Ta oli teiselpool telefonitoru, aga ma lihtsalt nutsin. Ma ei teadnud, miks see juhtub, polnud õrna aimu. Olin uhke ja muretsesin selle pärast, aga ma ei suutnud peatuda. Mul pole elus olnud kunagi olukorda, kui ma poleks suutnud nutmist lõpetada. Samm-sammult mõistsin, et loomulikult oli olnud pinget! Seda ma eriti ei tunne, kui olen olukorras sees, aga on suur au olla selle klubi peatreener. Näen seda täieliku vedamisena, aga see koosneb suuresti vastutusest. Ilmselgelt langes see raskus tol hetkel mu õlult ja see pidi nutmise üks põhjustest olema. See oli väga veider, hea, emotsionaalne, üks väga eriline hetk mu elus.”

Kuigi hooaeg Inglismaal sisuliselt alles lõppes, siis on uus juba peagi terendamas. Liverpool’i saab näha võistlustules uue hooaja esimese karika peale heitlemas 28. augustil, mis Inglismaa superkarika ehk Community Shield’i finaalis ollakse vastamisi Inglismaa karikavõitja Londoni Arsenal’iga.

scroll to top