Lukaku ehitas Inter’ile pääsu poolfinaali, suursoosik Manchester United vajas lisaaega

-Romelu Lukaku ja Ragnar Klavan | Foto: Matteo Papini / IPA/IPA/SIPA/Scanpix

Euroopas liigas peeti esmaspäeval ära kaks veerandfinaalmängu. Neutraalsel väljakul Saksamaal, Düsseldorfis toimunud matšis sai Milano Inter raske võidu Leverkuseni Bayeri üle. Samuti Saksamaal, Kölnis toimunud kohtumises oli Manchester United’il tükk tegemist Taani suurklubi FC Kopenhaagen’iga, kuid 120 minuti lõppedes oli võit ikkagi käes.

Inter tegi oivalise alguse, kui 15. minutil ei suutnud Romel Lukaku värava lähistel olles palli ise küll postide vahele toimetada, aga jätkuolukorras sai trahvikasti piirilt pealelöögi teha Nicolo Barella, millega oli eduseis olemas. 21. minutil toimetas Ashley Young mänguvahendi Lukaku’le ja küllaltki sarnaselt avaväravale eelnenud olukorras õnnestus nüüd belglasest ründajal tabamus kirja saada.

Leverkusen polnud veel murdunud. Kõigest kolm minutit hiljem tegid Kevin Volland ja Kai Havertz vastase karistusalas suurepärast koostööd ning viimane neist pani võrgu Samir Handanovici rikošetist sahisema. Paari minuti möödudes oli Inter’il omakorda õhus kolmas värav ära lüüa, kui Daley Sinkgraven olevat trahvikastis käega mänginud. Esialgu kohtunik määraski penalti ja Lukaku asus seda lööma, kuid videokohtunik sekkus ning lõpuks otsustati 2:1 seisult jätkata. Suurema osas teisest poolajast oli Leverkusen endiselt vaid ühe värava kaugusel ja õhus võimalus viimaks kohtumine lisaajale. Normaalaja lõpus põhjustas Karim Bellarabi aga penalti ning paistis, et nüüd saab Inter oma tahtmise, kuid hetk varem oli Inter’i oma mängija palli käega mänginud ja Leverkuseni võimalused säilisid. Kuue lisaminuti jooksul suutis Saksamaa klubi küll survet hoida, aga Itaalia kõrgliiga hõbedameeskonna kaitse pidas ning pääs poolfinaali muutus tõsiasjaks.

Manchester United oli Kopenhaageni vastu statistika põhjal selgelt domineerivam pool, vallates enamiku ajast palli ja tehes 17 pealelööki vastase kaheksa vastu. Seejuures kogunes raami tehtud lööke seitse. Kopenhaagen jäi siinkohal nulli peale, aga karistusalas tehti mitu lubavat sooritust, mille United’i mehed suutsid blokeerida. Avapoolaja lõpus oli Mason Greenwood United’i poolelt värava löönud, aga videokorduse abiga fikseeriti suluseis. 90 minuti lõppedes väravaid kummaltki poolelt ei tulnud ning nii järgnes lisaaeg. 94. minutil suutis Anthony Martial penalti välja teenida ja Bruno Fernandes viis United’i lõpuks ette. Mitmeid häid võimalusi tekkis veel, kuid Kopenhaagen’i puurilukk Karl-Johan Johnsson hiilgas suurepäraste tõrjetega ja jättis omadele võimalused alles. Viigistada siiski ei suudetud ja United edenes nelja parima hulka.

Teisipäeval toimuvad ülejäänud kaks veerandfinaali, milles on vastamisi Donetski Šahtar – Basel ja Wolverhampton Wanderers – Sevilla.