fbpx
Close

RB Leipzigi peatreener: otsustasin, et ei võta Madridi Reali pakkumist vastu

Avatar

Sellest hooajast alates Saksamaa tippklubide sekka murdnud RB Leipzig’it juhendav Julian Nagelsmann avaldas Marca’le antud intervjuus, et tal oli võimalus saada 2018. aastal Hispaania gigandi Madridi Real’i peatreeneriks, kuid ütles sellest võimalusest ise ära.

Nagelsmann tegi ajalugu, kui temast sai juba 28-aastaselt Saksamaa kõrgliigaklubi Hoffenheim’i peatreener, olles sellega Bundesliga läbi aegade noorim. 2019. aastal siirdus ta RB Leipzig’i etteotsa ning on sealgi edukalt hakkama saanud ja Müncheni Bayern’ile omadega tugevat vastupanu suutnud osutada.

“Telefonikõned olid, aga lõppotsuse tegin mina. Uskusin, et pole õige samm Madridi Real’i minna. Olin üks kandidaatidest ja nimekiri polnud väga pikk. Mu jaoks oli see tähtis. Mul oli hea vestlus [klubi direktori] Jose Angel Sanchez’ega ning otsustasime, et tol ajal polnud see õige samm. Nõustusime, et võime tulevikus uuesti rääkida, kui Real vajab treenerit ning ma olen vaba,” ütles 33-aastane Nagelsmann.

Meistrite liigas on Leipzig tema juhtimisel samuti tänavu edukas olnud. Kaheksandikfinaalis lülitati konkurentsist välja Tottenham Hotspur ja neljapäeval seisab ees veerandfinaal väga sitke vastase Madridi Atletico näol. Leipzigi kahjuks räägib fakt, et nende esiründaja Timo Werner lahkus Londoni Chelsea’sse ja kuigi paljud meeskonnad on osade mängijatega lepinguid pikendanud, et saaks eurosarjad täisrivistuses lõpuni mängida, siis Werner ikkagi meeskonda enam esindamas pole.

“Mu esimene mõte oli: “Nad on kaitses tugev meeskond.” Meil peab oleme ette näidata väga viisakas “plokk” ning peame olema efektiivsed viimasel kolmandikul, et luua ohtu. Peame olema loovad ja kontrollivad. Atletico on Euroopa jalgpalli üks tippudest, eriti viimastel aastatel. [Peatreener] Diego Simeone on teinud suurepärast tööd paljude võitudega.”

Küsimusele, kas tavapärase kahe matši asemel sel korral ühe mänguga piirduv veerandfinaal mõjutab Leipzigit, vastas Nagelsmann eitavalt. “Mulle meeldiks harjumuspärane formaat, sest ilmselgelt me kõik igatseme fänne. Aga arvan, et meie jaoks on kergem mängida üks matš, sest neil on rohkem kogemust kordusmängu juhendamise osas.”

scroll to top