fbpx
Close

RB Leipzigi peatreener Werneri lahkumisest: teda pole võimalik kloonida

Avatar

epa08085267 Leipzig's Timo Werner reacts during the German Bundesliga soccer match between RB Leipzig vs FC Augsburg in Leipzig, Germany, 21 December 2019. EPA/FILIP SINGER CONDITIONS - ATTENTION: The DFL regulations prohibit any use of photographs as image sequences and/or quasi-video.

RB Leipzigi peatreener Julian Nagelsmann analüüsis koroonaviirusest tingitud pausist tulenenud olukorda ja tõdes, et eurosarjade jätkumisega võib küllaltki kummalisi olukordi tekkida, kus tuleb näiteks oma klubi mängijaga vastamisi minna. Leipzigi enda võtmemängija Timo Werner lahkumist klubist peab sakslasest juhendaja vägagi suureks probleemiks.

Saksamaa koondislane Werner on sellel hooajal 41 mänguga löönud erinevate sarjade peale kokku 31 väravat. Viimased üleminekujutud annavad alust sellele, et mees on tulevasest hooajast Londoni Chelsea ridades. Tema eest tasutakse kuuldavasti 60 miljoni euro suurune väljaostuklausel. Werner on ka ise Premier League’i minekust rääkinud, aga eelkõige viidi teda kokku Liverpooliga, kus peatreeneriks kaasmaalane Jürgen Klopp. Nüüd seisab Nagelsmannil ees keeruline ülesanne oma väravamasinale vääriline asendus leida, mis võib tema sõnul päädida isegi mitme uue mängumehe palkamisega.

“Teda pole võimalik asendada. Sa ei saa mängijat kloonida. Kui Timo Werner meie juurest lahkub, siis on peamine asi asendada 34 löödud väravat. See oleks esimene ülesanne, mis ei pruugi olla lahendatud vaid ühe mängijaga. Tähtis on see, et päeva lõpuks saaksime samasuguse väljundi. See on antud teema juures kõige keerulisem,” ütles Nagelsmann DAZN-i vahendusel.

“Kui lepingud jäävad selliseks, nagu need on, siis kui mängija leping lõppeb 30. juunil, saaks ta teoreetiliselt 1. juulist uue meeskonna eest mängima hakata. Nüüd on FIFA kord see probleem lahendada. Mulle isiklikult tundub see idee huvitav, et mängijad lähevad 1. juulist alates uutesse klubidesse ning seejärel peaksid samad reeglid kehtima Meistrite liigale koos rahvusmeeskondade lähetustega. Teisisõnu peaks uus klubi mängijast loobuma vana klubi heaks Meistrite liiga mängude jaoks. Sellega võivad tekkida segased asjaolud, aga mulle oleks väga veider, kui peaks tekkima olukord, kui mängid äkitselt oma mängija vastu.”

Noore peatreenerina on Nagelsmann juba vägagi edukas olnud nii Hoffenheimi kui ka Leipzigi eesotsas. Üheks eeskujuks peab ta Madridi Atletico peatreenerit Diego Simeonet. “Loomulikult on treenereid, kelle mänguplaan on mulle sarnane, aga et nimetada üht, siis Diego Simeone on sarnast jalgpallistiili juba aastaid õpetanud, mis pole oma mängijatelegi alati meeldiv ega ka kõige põnevam, aga mängijad järgivad tema juhiseid ikkagi tingimusteta. Tal peab olema erakordne anne. Usun, et 99% treeneritest, kes mängivad formatsiooni 4-4-2, olles madalal ja tegutsedes vastikult, lihtsalt kõrvetatakse kahe aasta pärast ära. Aga mitte tema. Ta jookseb ringi nagu dünamiit ja on mängijate poolt endiselt väga hästi vastu võetud. Simeonel peab olema midagi, mis tema mängijad ära võlub. See on erakordne,” lisas 32-aastane Nagelsmann.

scroll to top