Kaks Hispaania giganti punktivahet omavahel ei vähendanud, Atleticol keeruline seis

Real Madrid players celebrate the goal of their goalkeeper Thibaut Courtois during the Spanish La Liga soccer match between Valencia and Real Madrid at the Mestalla Stadium in Valencia, Spain, Sunday, December 15, 2019. (AP Photo/Alberto Saiz)

Hispaania jalgpalli kõrgliiga naasis koroonapausilt juba neljapäeval, aga tabeli tipud panid palli mängu nädalavahetusel. Barcelona ja Madridi Real võtsid võidu, kuid Madridi Atletico kaotas punkte.

Tasa ja targu on Barcelona liikumas oma kolmanda järjestikuse meistritiitli suunas. Laupäeval heideldi võõrsil väljalangemistsoonis paikneva Mallorcaga ja võeti veenev 4:0 võit. Kohtumise teisel minutil avas Arturo Vidal skoori ja Martin Braithwaite suurendas poolajaks eduseisu kahele. Jordi Alba lõi Barcelona kolmanda ning üleminutitel saatis palli võrku ka Lionel Messi.

Lähim konkurent Madridi Real võõrustas pühapäeval Eibari ja paistis, et mängust tuleb lihtne jalutuskäik. Toni Kroos viis omad neljandal minutil juhtima ning Sergio Ramose ja Marcelo tabamustest oldi poolajaks 3:0 ees. 60. minutil lõi Eibar aga ühe tagasi kaitsemängija Pedro Bigase abiga, kuid edasi Reali kaitseliin siiski enam ei libastunud.

Madridi Atletico jaoks hakkab tabeli tipp vaikselt eest ära minema, sest nelja kaotuse kõrvale saadi juba hooaja 13 viik. Võõrsil kohtuti Bilbao Athleticuga ja nende ründemees Iker Muniain viis võõrustajad 37. minutil juhtima. Kahe minuti möödudes viigistas Diego Costa küll seisu, kuid teisel poolajal väravaid enam ei nähtud.

Barcelona on liigatabeli liider 61 punktiga ning Real järgneb 59 silmaga. Kolmandat kohta hoiab Sevilla 50 punktiga ja võrdselt 46 punkti on kogutud Real Sociedadil, Getafel ja Atleticol.