fbpx
Close

Fabregas: Arteta töö on Arsenalis palju keerulisem kui Lampardi oma Chelseas

Avatar

Foto: Reuters/Scanpix

Karjääri jooksul nii Londoni Arsenali kui ka Chelseat esindanud ning nüüd Prantsusmaa kõrgliigameeskonnas AS Monacos palliv hispaanlasest poolkaitsja Cesc Fabregas sõnas, et tema endiste koduklubide peatreenerid pole sugugi võrdses seisus.

Arsenal vahetas oma peatreeneri Unai Emery välja möödunud aasta detsembris ja asemele toodi klubi endine mängumees ning kolm hooaega Manchester Citys Pep Guardiola abitreeneriks olnud Mikel Arteta. Käimasoleva aasta alguses enne koroonaviirusest tingitud pausi näitas meeskond ka suurepärast minekut, kui kõigi 13 kohtumisega kaotati vaid üks matš: Euroopa liigas 1:2 Piraeuse Olympiakosele.

Kui Arsenal paikneb Premier League’is üheksandal kohal, siis linnarivaal Chelsea hoiab 48 punktiga viimast Meistrite liiga ehk neljandat positsiooni. Kahtlemata on Lampard saanud oma tööga edukalt hakkama, olles esimest aastat Chelsea peatreener, kuid Fabregase arvates on Artetal palju keerulisem töö.

“Chelsea võttis Lampardi palkamisega riski, sest tegemist oli alles tema teise aastaga peatreenerina, aga ta on väga hästi hakkama saanud. Mikeli puhul on mõnes mõttes sama. Ta on Pep Guardiola kõrval olnud kolm aastat ja olen kindel, et ta on igale noorele treenerile eeskujuks, kes tahab ise peatreeneriks saada. Arvan, et ta on siiani hästi hakkama saanud ja olen kindel, et ta on klubile tagasi toonud mõningaid väärtuseid, mida oli vaja. Ilmselgelt on tegemist aga raskema tööga kui Chelseas, mis puudutab meeskonna ümberehitamist. Arsenal on väga noor võistkond ja neil oli probleeme, sest Arteta alusta tabeli tipuosast palju kaugemal olles kui Chelsea. Aga olen positiivselt meelestatud, et nad saavad oma asjad peagi paika ja et järgmine hooaeg on neile see õige,” rääkis varasemalt veel ka Barcelonat esindanud Fabregas The Guardiani vahendusel antud intervjuus.

scroll to top