fbpx
Close

Neville: Liverpooli eduloos mängib Alisson suuremat rolli kui Van Dijk

Avatar

Alisson ja Virgil van Dijk. Foto: Reuters/Scanpix

Manchester Unitedi endine paremkaitsja ja praegune Sky Sportsi teleekspert Gary Neville analüüsis Liverpooli kahte viimast edukat aastat ning ei nõustu kuigivõrd sellega, et klubi edu taga on hollandlasest keskkaitsja Virgil van Dijk, vaid toob esile hoopis brasiillasest väravavahi Alisson Beckeri.

Ei saa vastu vaielda, et kummagi mehe head esitused on Liverpooli aidanud sinna, kus hetkel ollakse – 29 tänavuse hooaja liigamänguga on meeskonda endale lubanud lüüa vaid 21 väravat. Seda on nelja võrra vähem kui järgmise parima kaitsetööga silma paistnud Sheffield United. Van Dijki tuuakse pidevalt esile ja mees platseerus ka 2019. aasta Ballon d’Ori auhinnagaalal teiseks Lionel Messi järel. Neville siiski usub, et just Alisson on toonud võistkonda vajaliku stabiilsuse.

“Arvan, et Alisson on aitamas Liverpooli liigavõiduni. Kui inimesed räägivad Van Dijkist kui puudu olnud lülist, siis muidugi arvan, et selles on tõetera olemas. Aga kui lähen kaks või kolm aastat tagasi, siis olin väga kriitiline Liverpooli väravavahtide osas. Ütlesin, et tunnen, et nad ei võida iialgi liigat, kui see sama väravavaht postide vahel seisab. Jürgen Klopp tuli seejärel mu suunas. Ma ei tea, kas ta oli mu peale vihane, aga meedia vahendusel noomis ta mind kindlasti. Nii pea, kui aga Alisson tuli – nägin midagi sellist Manchester Unitedis Peter Schmeicheli puhul ja kui olime uuesti edukad, siis ka Edwin van der Sari puhul. Kui su väravavaht on rahulik, autoriteetne, tõrjub enamik lööke, annab ülejäänud meeskonnale kindlust, siis selline mõju on täiesti imeline,” rääkis Neville.

Ühtlasi loodab Neville, et pärast koroonaviirusest tingitud pausi oleks Premier League’i kõigile üle Inglismaa samamoodi kättesaadav, nagu varemgi. Inglane näeb, et samuti leidub paranemisruumi. “Tahaksin loota, et jalgpall kasutab seda muutust kui taaskäivitamist – taaskäivitada klubide püramiide, levitada rohkem rikkust akadeemiate seas ja anda rohkem madalamate liigade klubidele. Olgu meil endiselt maailma parim liiga. aga muudame selle fännidele taskukohasemaks, et staadionile lihtsamini pääseda. Kõik need asjad, mida teame, et on õiged. Jalgpallis pole ühtegi inimest või ühtegi inimest Inglismaal, kes ei usuks, et need on õiged mõtted, välja arvatud 14-15 Premier League’i omanikku. Me peame muutuma.”

scroll to top