fbpx
Close

“Lewandowski tahtis Realiga liituda, et mängida koos Ronaldoga”

Avatar

Robert Lewandowski. Foto: SIPA/Scanpix

Müncheni Bayerni ründestaari Robert Lewandowski endine nõuandja Cezary Kucharski meenutas, et Lewandowskil oli aastate eest suur tahtmine minna Madridi Reali.

Lewandowski saabus Bayernisse 2014. aastal ja on sellest ajast alates olnud meeskonnas asendamatu lüli, mis puudutab mõistagi eelkõige väravate löömist. Praeguseks 31-aastase Poola koondislase karjäär võinuks võtta hoopis teise suuna, kuna soovis saada Cristiano Ronaldo meeskonnakaaslaseks Madridi Realis.

“Ühel hetkel läbirääkimiste ajal ta ei tahtnud enam Bayerniga lepingut sõlmida, vaid tahtis Madridi Reali minna, kuna Ronaldo mängis seal. Veensin teda, et ta peab olema suures klubis esiründaja. Realis oleks ta küll ühel hetkel Karim Benzemast üle olnud, aga ma ei saanud teda lubada klubisse teiseks ründajaks, võttes arvesse seda mainet, mis tal juba tol korral oli. Rõhutasin seda kõigil aruteludel, oli see Real, Arsenal või Manchester City,” rääkis Kucharski Futbolownia vahendusel.

Kucharski meenutas, et Lewandowski oli alguses kartlik ka Bayerniga liitumise osas. Levisid jutud sellest, kuidas ta mahub Pep Guardiola juhendatavasse meeskonda, kus on juba ees Mario Mandžukic, kellest ta ei pruugi sugugi parem olla. “Sellest on naljakas praegu mõelda, aga Lewyl oli tol ajal tõesti kahtlusi,” ütles Kucharski.

Dortmundi Borussias karjäärile tuule tiibadesse saanud Lewandowski leping Bayerniga kestab 2023. aasta suveni, aga Kucharski usub, et poolakas pole enam klubi vahetamas. “Ta lõpetab oma karjääri Bayernis. Kui oleksin endiselt tema nõuandja, siis vähemalt seda ma soovitaksin talle. Arvan, et ainult Ruud van Nistelrooy läks Reali, kui oli üle 30 aasta vana. Selle asemel keskenduksin aga Bayernile, et jätkata rekordite purustamist.”

scroll to top