fbpx
Close

Üllas ja omapärane ettevõtmine: Arsenali mängumees plaanib meeskonna iga võidu puhul hulgi puid istutada

Avatar

Arsenal. Foto: REUTERS/Scanpix

Inglismaa kõrgliiga on täna pärast koroonaviirusest tingitud 102 päeva pikkust pausi naasmas. Esmalt lähevad vastamisi Aston Villa ja Sheffield United ning hiljem Manchester City ja Londoni Arsenal. Just viimaste paremkaitsja Hector Bellerin andis vahva lubaduse istutada 3000 puud iga Arsenali võidu korral, mis neil õnnestub veel sellel hooajal saada.

25-aastane Bellerin on tegelikult jalgpalluritest üks tuntumaid selles plaanis, mis puudutab kliimamuutuse arutelusid. Hispaanlane on varasemalt sõna võtnud ühekordsete plastiktoodete kasutamisest ja kliimamuutuse mõjudest ühiskonnale. Koostöös One Tree Planted nimelise organisatsiooniga on välja töötatud statistika, et igas tunnis raiutakse maailmas ligi 4500 aakrit metsa maha, millega kaasnevad katastroofilised tagajärjed elusloodusele, ökosüsteemile ja kliimale üldisemalt.

“Lapsena Barcelonas üles kasvades veetsin palju aega oma vanaisaga tema aias puid istutades ja metsades mängides, mistõttu on tegemist väga südamelähedase teemaga. Kui nägin seda suurepärast tööd, mida One Tree Plant teeb, ja mitte ainult puid istutades, vaid ka kogukondadesse panustatud tegevusega, siis teadsin koheselt, et tahan sellest osa võtta. Loodan, et seda tehes ja oma allikaid kasutades, näevad ka teised kui tähtis on meie maailma eest hoolt kanda ja annetada selle nimel, mis meid tõesti mõjutab,” ütles Bellerin.

One Tree Planted’i direktor Diana Chaplin: “Suurepärane on teada, et keskkonnale on olemas võitjaid spordimaailmast. Hectori kirge looduse vastu pole võimalik sõnadesse panna. See aitab meil tõsist mõju avaldada ja istutada puid sinna, kus neid kõige rohkem vajatakse. Sellest saab olema kasu inimkonnale ja loodusele mitmeteks aastateks.”

Arsenalil on jäänud Premier League’is kümme mängu veel pidada. Hetkel asutakse 40 punktiga üheksandal kohal. Meistrite liigasse viiv neljas koht on Chelsea käes 48 punktiga. Konkurentsis ollakse veel ka Inglismaa karikasarjas, kui veerandfinaalis on nende vastaseks Sheffield United.

scroll to top