fbpx
Close

Põhjamaad pelgav Brasiilia, Tarmo Kingi eksklubi staadion ja hullunud Kolo Toure ehk faktid, mida on tore teada

Avatar

Foto: AP/Scanpix

Jätkame huvitavate ja omapäraste jalgpallifaktidega ning kui eelnevalt on räägitud Manuel Neuerist, Gary Neville’ist ning eriskummalistest lepingutingimustest, mängujärgselt lahvatanud sõdadest ja tulistavast kohtunikust, siis sel korral on fookuses maailmameistrivõistlused, hullunud Kolo Toure ning Tarmo Kingi eksklubi staadion.

Vaata eelnevaid fakte SIIT.

  1. 2010. aasta MM-il oli ainus kaotust vältida suutnud tiimiks Uus-Meremaa, kes jäi oma alagrupis kolme viigipunktiga kolmandaks. Maailmameistriks kroonitud Hispaania alistus grupifaasis Šveitsile.
  2. Norra koondis pole Brasiiliale mitte kunagi kaotanud. Nende saldoks on nelja mänguga teenitud kaks võitu ja kaks viiki.
  3. Kui Kolo Toure viibis Arsenalis testimisel, siis elevandiluuranniklane läks treeningul vägagi ülemeelikuks. Esmalt lendas ta ründetuusale Thierry Henryle hirmsalt sisse, mis olnuks mängus punase kaardi vääriline viga. Veidi hiljem langes tema ohvriks Dennis Bergkamp ning kirsiks tordil oli peatreener Arsene Wengeri mahaniitmine. Wenger viidi riietusruumi ning ta hüppeliigesele asetati korralik jääkott. Kolo ise oli šokis ning arvas, et nüüd on testimine ka lõppenud. Toure teenis aga Arsenalilt lepingu.
  4. Esimene mustanahaline profijalgpallur oli Arthur Wharton, kes alustas jalgpallurikarjääri 1885. aastal.
  5. Justin Fashanu on esimene Suurbritannias pallinud mängija, kes tuli kapist välja. See juhtus 22. oktoobril 1990.
  6. Praegune Chelsea abitreener Gianfranco Zola on ainus, kes on MM finaalturniiril oma sünnipäeval teeninud punase kaardi. 1994. aasta MM-il, 5. juulil, oma 28. sünnipäeval teenis ta Nigeeria vastu punase ning pidi väljakult lahkuma.
  7. Falkirk ja River Plate on ainsad klubid väljaspool Itaaliat, Inglismaad, Prantsusmaad ja Hispaaniat, kes on teinud üleminekurekordi. Sydney Puddlefoot liitus Šotimaa klubiga 5000 naelsterlingu eest 1922. aastal, nüüdisvääringus 102 300 naelsterlingut. Kümme aastat hiljem maksis River Plate Bernabe Ferreyra eest 23 000 naelsterlingut, nüüdisvääringus 1,49 miljonit naelsterlingut.
  8. 2014. aastal lõppes 18 aasta pikkune traditsioon, kus Hollandi tiimis mängis vähemalt üks pallur, kelle perekonnanimes oli “van”.
  9. Kogu San Marino elanikkond mahuks Middlesbrough’ kodustaadionile. Tarmo Kingi eksklubi Riverside’i staadion mahutab 34 000 inimest, San Marinos elas 2016. aasta seisuga 33 203 inimest.
scroll to top