Leipzig sai üheksa mehega lõpetanud PSG-lt magusa revanši, Manchester Unitedile ootamatu kaotus

Fußball Bundesliga, Saison 2019/2020, 17. Spieltag, RB Leipzig vs. FC Augsburg 21.12.2019 Jubel bei Spielern von RB Leipzig nach dem 2:1 von Patrik Schick Mittelstuermer RB Leipzig, Rueckennummer 21, 21 Mitte beim Bundesliga-Spiel Leipzig gegen Augsburg 21.12.2019. Es jubeln v.l.n.r. Amadou Haidara Mittelfeldspieler RB Leipzig, Rueckennummer 8, 8, Patrik Schick Mittelstuermer RB Leipzig, Rueckennummer 21, 21, Timo Werner Angreifer RB Leipzig, Rueckennummer 11, 11, Marcel Halstenberg Abwehrspieler RB Leipzig, Rueckennummer 23, 23 Leipzig Sachsen Deutschland Red-Bull Arena *** Soccer Bundesliga, Season 2019 2020, 17 Matchday, RB Leipzig vs. FC Augsburg 21 12 2019 Players of RB Leipzig are cheering after the 2 1 of Patrik Schick Mittelstuermer RB Leipzig, back number 21, 21 Mitte at the Bundesliga match Leipzig vs. Augsburg 21 12 2019 Amadou Haidara midfielder RB Leipzig is cheering, back number 8, 8 , Patrik Schick Mittelstuermer RB Leipzig, back number 21, 21 , Timo Werner attacker RB Leipzig, back number 11, 11 , Marcel Halstenberg defender RB Leipzig, back number 23, 23 Leipzig Saxony Germany Red Bull Arena

Meistrite liiga kolmapäeval toimunud mängudes said suure võidu Torino Juventus, Dortmundi Borussia ja Londoni Chelsea. Kolme punkti võtmine kulges raskemalt Barcelonal ja Sevillal. Napi võidu said veel Istanbuli Basaksehir ja RB Leipzig.

Esimest korda klubi ajaloos Meistrite liigasse jõudnud Basaksehir oli küll eelnevalt kaotanud nii PSG-le kui ka Leipzigile, aga nüüd Unitedile armu ei antud. Juba 13. minutil magas Unitedi kaitseliin maha Premier Legaue’i sõpradele tuntud mängumehe Dembe Ba sööstu ning 35-aastane senegallasest ründemees pani palli võrku. 40. minutil tegi Edin Visca seisuks 2:0, aga loetud minutid hiljem vastas Anthony Martial.

United otsis teisel poolajal pikalt viigiväravat, aga ei tulnud sedagi ning eelmises voorus 5:0 Leipzigi purustanud Ole Gunnar Solskjaeri hoolealused pidid nüüd väga kibeda kaotusega leppima. Basaksehiri poolelt oli kahtlemata hea meel kahel mängumehel: paremkaitsjal Rafaelil ja keskkaitsjal Martin Škrtelil. Teatavasti on esimene neist varasemalt just Unitedi ridades pallinud ning Škrtel esindanud 2008-2016 suurt rivaali Liverpooli.

Eelmiselt hooajal Meistrite liiga poolfinaalis vastamisi läinud Leipzig ja PSG kohtusid nüüd alagrupis ja Saksamaa klubi sai oodatud revanši. Kuigi Neymar ja Kylian Mbappe polnud PSG-d aitamas, pääseti ikkagi juba kuuendal minutil juhtima Angel Di Maria väravast. Argentiinlasel oli kümme minutit hiljem võimalus penaltist eduseisu suurendada, aga suurepärase tõrje tegi Peter Gulacsi. 2015-2019 perioodil PSG-d esindanud poolkaitsja Christopher Nkunku oli nüüd täpne 42. minutil Leipzigi poolelt ja poolajale mindi viigiseisult.

57. minutil pääsesid võõrustajad ka juhtima, kui Rootsi koondislane Emil Forsberg realiseeris penalti pärast Presnel Kimpembe’ käega mängu fikseerimist. PSG jaoks kujunes olukord veelgi hullemaks, sest 69. minutil sai punase kaardi Idrissa Gueye ning üleajal ka Kimpembe. Mõlemad ei saa nii meeskonda kordusmatšis Leipzigiga aidata.

Barcelona asus koduplatsil Kiievi Dünamo vastu Lionel Messi viienda minuti penaltist juhtima ja 65. minutil oli täpne Gerard Pique. Ukraina tippklubi tõi siiski veel põnevuse tagasi, kui 75. minutil sai tabamuse kirja Viktor Tsigankov, aga viigini ikkagi enam ei jõutud.

Istanbuli Basaksehir – Manchester United 2:1

Peterburi Zenit – Rooma Lazio 1:1

Barcelona – Kiievi Dünamo 2:1

Chelsea – Rennes 3:0

Club Brugge – Dortmundi Borussia 0:3

Budapesti Ferencvaros – Torino Juventus 1:4

RB Leipzig – Pariisi Saint-Germain 2:1

Sevilla – FK Krasnodar 3:2