fbpx
Close

Higuain alahindas MLS-i taset: arvasin, et mängin seal sigaret suus

Avatar

Foto: LaPresse/Scanpix

Aastaid Euroopas pallinud ja klubidest Madridi Reali, Napolit, Torino Juventust, AC Milani ja Londoni Chelseat esindanud argentiinlasest ründaja Gonzalo Higuain tunnistas, et USA kõrgliigasse MLS-i minnes arvas ta esialgu, et see saab olema talle lihtne jalutuskäik.

Higuain kuulus 2016-2020 perioodil Juventuse hingekirja, mille sisse jäi samuti kaks laenuperioodi vastavalt AC Milani ja Londoni Chelseasse. 2019/20 hooajaks kandis ta siiski Juventuse särki, mil peatreeneriks oli Maurizio Sarri, kellega töötas ta edukalt varasemalt koos Napolis. Juventus tuli Itaalia meistriks ja Higuain lõi kaheksa väravat ning andis veel neli väravasöötu. Samas polnud ta enam põhimees ning probleeme oli ka isiklikus elus. Kogenud võistkonnakaaslane Gianluigi Buffon andis Higuainile väärt nõu.

“Ma ei leidnud endas õiget pühendumust ja rahu jalgpallist väljaspool. Minus polnud enam rohkemat, mida anda. Üks mu suurepärane sõber nagu Buffon ütles mulle: “Kui sa ei tunne treeningul endas enam seda särtsu ja pühendumust olla kõrgeimatel tasemetel, siis pead minema.” Jalgpall andis mulle palju, aga oli aeg niiviisi lõpetada ning leida rõõmu jalgpallis linnas, mis üllatas mind, sest see oli imeline,” põhjendas Higuain oma valikut.

Higuain lahkus 2019/20 hooaja lõppedes Juventusest ning lõi David Beckhami omanduses oleva Miami Interiga käed 2022. aastani. Algus polnud argentiinlasele paljutõotav, sest oma debüütmängus Philadelphia Unioni vastu eksis ta penaltil ning meeskond leppis lõpuks 0:3 kaotusega. Edasi on ta veel kuues MLS-i matšis osalenud ja löönud neli väravat.

“Mõtlesin, et tulen siia ja hakkan mängima sigaret suus. Tegelikult on siinne tase aga kõrge. Tegemist on raske liigaga. Olen õppinud, et see on sarnane Itaalia jalgpalliga. Hispaanias ja Inglismaal on lihtsam häid esitusi teha. Samas Itaalias, kui sa liigat ei tunne, kannatad,” sõnas 33-aastane Higuain Bobo TV vahendusel.

scroll to top