fbpx
Close

Mourinho avaldas põhjuse, miks Lukaku ei suutnud Manchester Unitedis ja Chelseas särada

Avatar

epa08029898 Romelu Lukaku of Inter celebrates after scoring the 2-1 during the UEFA Champions League Group F match between Slavia Prague and Inter in Prague, Czech Republic, 27 November 2019. EPA/MARTIN DIVISEK

Jalgpalli Euroopa meistrivõistlused on käimas ja nagu varasematel kordadelgi tavaks saanud on paljud jalgpallieksperdid oma mõtteid maailma eri paigus avaldamas. Nii selgitas hiljuti AS Roma peatreener Jose Mourinho, miks Belgia koondise ründeäss Romelu Lukaku säras mullu Milano Interis, aga ebaõnnestus eelneval perioodil Inglismaal.

28-aastane Lukaku pallis 2011-2014 Londoni Chelseas, mille sisse jäi kaks laenuperioodi West Bromwich Albioni ja Evertoni. Seejärel lõigi ta käed Evertoniga, misjärel liikus ta 80 miljoni euro suuruse üleminekutasu eest Manchester Unitedisse. Pidevalt oli tal seal aga stabiilsusega probleeme ning 2019. aasta suvel palkas Milano Inter ta omale.

Interis tuli Lukaku mullu Itaalia meistriks ning ta lõi Serie A-s 24 väravat, mis oli Cristiano Ronaldo (29 väravat) järel paremuselt teine tulemus. Laupäevases EM-il toimunud kohtumises Venemaa vastu oli Lukaku taas hoos ja lõi Belgia kasuks 3:0 võidumängus kaks väravat.

“Need kaks Interis oldud aastat on talle andnud väärikuse ja enesekindluse, mida tal varem polnud. Chelseas oli ta veel laps. Manchester Unitedis arenes ta veel endiselt mängijana. Interis sai temast tippmängija. Teda hakati armastama, nii fännide kui meeskonnakaaslaste poolt. Peatreeneriga (Antonio Conte on nüüdseks siiski Interist lahkunud – toim.) on tal suurepärane läbisaamine. Ta on suur tüüp, füüsiliselt väga tugev. Aga temas on ka peidus laps, kes vajab toetust ja armastust ning ta peab tundma end tähtsana,” rääkis Mourinho The Times’i vahendusel.

scroll to top