fbpx
Close

Manchester Cityga liiga võitnud tšiililane on end leidmas väga keerulisest olukorrast

Avatar

Manuel Pellegrini. Foto: Reuters/Scanpix

Premier League’i hooaeg pole Manchester City liigavõiduni tüürinud, praeguse West Ham Unitedi lootsi Manuel Pellegrini jaoks roosiliselt alanud. Kohutavalt isegi, kui ausalt öelda. Pärast nelja mänguvooru ollakse nulli punkti peal ja tumedad murepilved on tšiililase pea kohale jõudsalt kogunemas.

Kui võõrsilmängud Liverpooli ja Arsenali vastu polnud kohtumised, kus pidanuks oma ära tegema ehk punkte võtma, siis kaks kodumängu Bournemouthi ja Wolverhamptoniga olid need matšid, mis olid täiesti võidetavad. Aga tabelis ilutseb siiani vaid uhke, ümmargune null.

“Ma ei arva, et see on halb algus. See on väga halb algus,” oli Pellegrini konkreetne. “Me ei saa kodus kaotada kuut punkti. Võõrsil kaotused Arsenali ja Liverpooli vastu on arusaadavamad, kuid kodus alistumine teeb meid väga murelikuks,” sõnas tšiililane BBC-le.

“Treeningul on kõik paigas – asjad toimivad ning suhtumine on paigas. Seljataga on alles neli kohtumist, me ei anna praegu alla. Me alles alustasime hooaega ning klaarime selle probleemi,” lubas ta. Raske hooaja algus ei tulnud Pellegrinile üllatusena. “Teadsime, et hooaeg algab seitsme raske matšiga, kuid me ei eeldanud, et kodus jääme nulli peale. See näitab, et kõik Premier League’i kohtumised on rasked.”

Ka tiim on murelik ning West Hami kapten, suvel Manchester Unitediga seostatud Marko Arnautovic ei suuda kohutavat algust uskuda. “See on vastuvõetamatu. Me teame, et meis on sisu, kuid peame seda ka palliplatsil näitama. Püüame pärast koondisepausi end taasleida ning seisu roosilisemaks muuta,” ütles austerlane.

West Ham on varemgi kaotanud esimesed neli kohtumist, kui 2010/11 hooajal tüüris tiimi Chelseaga Meistrite liiga finaali jõudnud Avram Grant. Sel hooajal kukuti ka Championshipi ja Granti saagiks jäi kõigest seitse liigavõitu.

Ka teised tiimid on alustanud hooaega nelja järjestikuse kaotusega, kuid suutnud püsimajäämise garanteerida – läinud hooajal kolistasid ämbreid nii Crystal Palace kui Bournemouth, kuid hooaeg lõpetati vastavalt 11ndal ja 12ndal kohal. 2013/14 hooajal tegi Southampton samasuguse fopaa, kuid lõpuks jäädi ikkagi püsima.

Foto: bbc.com
scroll to top