fbpx
Close

Otsustatud: jalgpalli Euroopa meistrivõistlused ja Copa America jäävad sellel aastal ära

Avatar

Foto: Imago-Xinhua/Scanpix

Koroonaviiruse leviku tõttu sattusid tänavuseks aastaks planeeritud mitmete suurturniiride toimumised küsimärgi alla ning teisipäeval otsustasidki Euroopa jalgpalli juhtiv organisatsioon UEFA, Lõuna-Ameerika jalgpalliliit CONMEBOL ja rahvusvaheline jalgpalliföderatsioon FIFA, et 2020. aasta Euroopa meistrivõistlused ning Lõuna-Ameerika meistrivõistlused ehk Copa America lükatakse aasta võrra edasi.

EM peetakse seega ära 2021. aastal ning uuteks kuupäevadeks on 11. juuni kuni 11. juuli. Mängud toimuvad 12 erinevas riigis: Inglismaa (London), Saksamaa (München), Itaalia (Rooma), Aserbaidžaan (Bakuu), Venemaa (Peterburi), Rumeenia (Bukarest), Hispaania (Bilbao), Šotimaa (Glasgow), Iirimaa (Dublin), Taani (Kopenhaagen), Holland (Amsterdam) ja Ungari (Budapest). Copa America toimumisajaks on 2021. aasta 12. juuni kuni 12. juuli, mängud leiavad aset Argentinas ja Kolumbias.

EM-i play-off matšid, mis pidid algselt toimuma märtsis, otsustati praegu edasi lükata juuni algusesse, kuigi lõplik otsus sõltub koroonaviirusest tingitud olukorrast. Samale ajale on planeeritud ka muud maavõistlusmängud, mis pidid samuti esialgu märtsikuus aset leidma. Lisaks oli UEFA avalduses kirjas, et loodud on töörühm, mis analüüsib iga liiga ja klubide olukorda ning püütakse leida parim lahendus, mis võimaldaks käimasolev hooaeg lõpuni mängida.

scroll to top