Kes või mis peataks Bayerni? Saksamaa gigant tuli kaotusseisust välja ja tõstis lisaaja lõppedes karika pea kohale

Neljapäeval heitlesid UEFA Superkarika peale eelmise hooaja Meistrite liiga võitja Müncheni Bayern ja Euroopa liiga tšempion Sevilla. Saksamaa ja Hispaania tippklubide vastasseisu parima välja selgitamiseks tuli käiku ka lisaaeg, kus lõpuks jäi Bayern peale.

32 järjestikuses mängus kaotust vältinud (nende seas üks 0:0 viik RB Leipzigiga) Bayern jäi nüüd 13. minutil kaotusseisu, kui David Alaba ja hiljuti Barcelonast üle tulnud Ivan Rakitici kontakti tulemusena kukkus viimane trahvikastis murule ning inglasest kohtunik Anthony Taylor vilistas penalti Sevilla kasuks. Lucas Ocampos läks seda realiseerima ja oli edukas. 20 minutit hiljem Bayern vastas: Thomas Müller andis suurepärase tsenderduse Robert Lewandowski suunas, kes jättis selle ühe puutega värava lähistel Leon Goretzkale ja pall oli võrgus.

Kuigi avapoolaeg lõppes skooriga 1:1, siis paistis ikkagi, et Bayern läheb oma teed. 51. minutil riputas Leroy Sane hea palli karistusalasse Lewandowskile, kes söötis selle edasi Müllerile, kes omakorda andis mänguvahendi poolakale tagasi ning võrk sahises. Videokorduse abiga aga täpsustati, et Lewandowski oli Sane söödu andmise hetkel olnud suluseisus ja 1:1 skoor jäi püsima. Normaalajal rohkem väravaid enam ei nähtudki ning järgnes lisaaeg.

104. minutil oli Bayernil kasutada nurgalöök, mille jätkuolukorras sai pealelöögi teha David Alaba, kuid Sevilla marokolasest väravavaht Bono tõrjus selle. Pall aga jäi trahvikasti rippuma ning õigel hetkel oli jaol Javi Martinez, kes suunas selle peaga postide vahele. Sevilla enam vastata ei suutnud ja Bayernil on järjekordne karikas auhinnakapis.