fbpx
Close

“United ei saa endale enam lubada Haalandi-suguste mängijate käest libisemist”

Avatar

Erling Braut Haaland. Foto: AFP/Scanpix

Aastatel 1989-1995 Manchester Unitedit esindanud ja karjääri jooksul kahel hooajal ka Milano Interis ning Liverpoolis pallinud inglasest poolkaitsja Paul Ince arutles Goal.com-i vahendusel antud intervjuus, et tema endine koduklubi United peaks hakkama tõsiselt suhtuma uute mängijate värbamisse, et ei tekiks sama olukorda, nagu Erling Braut Haalandi puhul.

United oli üks peamisi huvilisi, et 19-aastane norralane Haaland tuua Salzburgi Red Bullist enda ridadesse, kuid talendika ründeässa otsus langes Dortmundi Borussia kasuks. Unitedi peatreener Ole Gunnar Solskjaer ja Haaland olid mõlemad 2017/18 hooajal Molde meeskonnas ning spekuleeriti, et see saab ka üleminekus määravaks. Lõpuks ei nõustunud United aga 20 miljoni euro suurust väljaostuklauslit Salzburgile tasuma, kuid Dortmund tegi seda. 52-aastane Ince loodab, et selliseid halbu otsuseid enam ette ei tuleks.

“Kui nad tahavad Manchester City ja Liverpooliga vahet vähendada, siis vajavad nad maailmaklassist ründajat. Unitedil oli Haalandi puhul võimalus – noor poiss, kes läks Dortmundi. See oli tõsiselt kurb. Ta on väga hea noor mängija, kes suudab areneda ja sa ei saa lasta sellistel inimestel käest libiseda. See valmistas pettumuse, et nad ei saanud teda enda ridadesse. Nad peavad tooma kellegi, kes lööb 20-25 väravat hooajal,” rääkis Ince.

“Meeskonnas on endiselt mängijaid, kelle puhul Ole tunneb, et nad ei peaks seal olema. Mitmed mängijad lahkuvad ja mitmed tulevad asemele. Arvan, et sa pead õige tasakaalu kätte saama. Alati ei saa vaid noortele keskenduda, vaid vaja on õiget tasakaalu kogenumate ja nooremate vahel. Selles osas on veel pikk tee minna, et püüda City ja Liverpool kinni. Nad liiguvad õiges suunas ja mida kiiremini tuuakse vajalikud mängijad juurde, seda kiiremini eesmärgid saavutatakse.”

“Kindlasti vajavad nad uut poolkaitsjat. Me ei tea, mis Paul Pogbast saab, kas ta jääb või mitte. See on teistsugune saaga, millele saame kaasa elada, kui hooaeg on läbi saanud. Nad vajavad kahte ründajat. Tean, et Marcus Rashford on [vigastuspausilt] tagasi tulemas, kuid ta on noor. Koguaeg ei saa tema peale loota. Anthony Martial on mu arvates oma parimatel päevadel suurepärane, kuid neid päevi pole tal piisavalt. Odion Ighalo on 30. eluaastate vales pooles. Ta on hästi tegutsenud, aga järgnevaks neljaks aastaks ei saa temale tugineda. Kui vaatad kõiki tippmeeskondi, siis igas neist on olemas parimad ründajad. Nad löövad 20-25 väravat ka kehval hooajal. Manchester United kaotas selle elemendi Romelu Lukaku lahkumisega [Milano Interisse]. See peaks oleme nende peamine eesmärk,” lõpetas Ince.

scroll to top