fbpx
Close

Tottenhami endine ääreründaja: Meistrite liiga finaali jõudmine pani klubile paraja põntsu

Avatar

Imago Images

Aastatel 1997-2000 Tottenham Hotspuri esindanud ja karjääri jooksul ka Paris Saint-Germaini särki kandnud endine prantslasest ääreründaja David Ginola arvas, et Tottenhami selle hooaja ebaedu on paljuski tingitud mullu Meistrite liiga finaali jõudmisega, mis pani klubile edaspidiseks tohutu pinge peale.

“Mu arvates oli Tottenhami jaoks kõige hullem stsenaarium eelmisel aastal Meistrite liiga finaalis mängimine. See oli fännidele, klubile ja sealsetele inimestele suurepärane, kuid see pani klubi seisu, milleks ta veel valmis polnud. Paratamatult mõtled teiste klubide peale, kes pole ühel või teisel aastal finaalis mänginud või isegi viimased neli aastat seal olnud, ning järsku ilmub Tottenham välja ja mängib Liverpooliga finaalis. See teeb sinust meeskonna, keda inimesed hakkavad jälgima ja seavad ootused kõrgeks,” rääkis 53-aastane Ginola Daily Mail’i vahendusel.

“Ei saa unustada, et viimaste aastate jooksul on Tottenhamil olnud raskusi karikate võitmisega, mis oli [eelmise peatreeneri Mauricio] Pochettino üheks probleemiks. Ta tegi suurepärast tööd, aga teisest küljest kuna ta ei võitnud midagi, hädalasid inimesed selle pärast. Neil läks küll hästi, kuid nad ei võitnud mitte midagi! Samas mängid sa Meistrite liiga finaalis ja järsku kui hakkad mänge kaotama, ütlevad inimesed: “mis küll toimub, eelmisel aastal mängisime Meistrite liiga finaalis, kuid sellel aastal on meil raskusi esikümnesse jõudmisega.” Mu arvates on probleem selles, et nad jõudsid Meistrite liiga finaali liiga varakult. Pead esmalt oma kodumaal karikaid võitma enne kui liigud välismaale ja hakkad seal võitma.”

“Kõik sõltub ootustest. Mõningates eelmise aasta mängudes oli neil palju õnne ja jõuda unistuseni, et finaalis mängida, tähendas fännidele, mängijatele ja klubile kõike. Tänavust hooaega alustasid nad mõttega: “sellel aastal peame paremad olema.” Mida tähendab parem? Vähemalt ühe karika võitmine, vähemalt ühe karikasarja võit, liiga võitmine või midagi sellist. Selline on minu filosoofia, miks Tottenhamil kõik valesti läks. Kui hooaja alguses on sul juba üks halb tulemus all, siis jääb see sulle mõttesse mõlkuma ja inimesed hakkavad arutlema: “Mis toimub? Me ei mängi samamoodi. Kas mängijad tunnevad ikka sama palju vastutust, nagu eelmisel aastal?” Tottenhamil on olemas kõik: fantastiline staadion, kaasaegsed treeningkeskused ja Inglismaa ühed parimad fännid. Aga nüüd peavad nad kokku panema võistkonna, mis on piisavalt järjepidev, et igal aastal kõrgeimal tasemel kaasa lüüa,” lõpetas Ginola.

scroll to top