fbpx
Close

“Otsi Müllerile õige roll või jäta ta üldse koondisest välja!”

Avatar

Foto: Imago-Defodi/Scanpix

1990-ndal Saksamaaga maailmameistriks tulnud legendaarne poolkaitsja Lothar Matthäus ei saa koondise peatreenerist Joachim Löwist aru. Nimelt mängitab ta Bayern Müncheni ründajat Thomas Müllerit äärel, kuid ta pole seal efektiivne. Matthäus tegi Löwile selgeks, kus peab ründajat tegelikult mängitama.

Kontserni Sky spordirubriigis kolumnistina toimetav Matthäus on kindel, et Müllerist pole paremal äärel mingit kasu ja see on täielik raiskamine. 28-aastase ründemängija kahvatu sooritus Prantsusmaa vastu oli põhjuseks, miks säärane arusaam Saksamaa vutilegendi jaoks üldse tekkis.

“Müller oli Prantsusmaa vastu paremal äärel ning see oli tema raiskamine. Tal puudub vajalik triblinguoskus ning kiirus, et olla hea äär. Thomas peab mängima kas ründaja läheduses, näoga värava suunas. Löw peaks teda mängitama seal, kus temast on enim tolku või jätku ta üldse eemale. Leroy Sane, Timo Werner, Marco Reus ja Julian Brandt on ääred, keda mängitagugi äärtel. Müller sinna nimekirja ei kuulu,” oli Matthäus oma kolumnis konkreetne.

scroll to top