Pealeht / Klubid / Mourinho: ajad on muutunud, enam ei saa enda tiimi rivaalide arvelt tugevdada
Ekspeatreener Jose Mourinho ja Ed Woodward. Foto: Reuters/Scanpix

Mourinho: ajad on muutunud, enam ei saa enda tiimi rivaalide arvelt tugevdada

Manchester Unitedi peatreener Jose Mourinho sõnas, et Premier League’i suurklubid ei saa enam end konkurentide mängijatega tugevdada. Portugallane kasutas näitena Tottenhami, kelle tippmängijaid nagu Michael Carrickut ja Dimitar Berbatovi sai Manchesteri ikkagi meelitada.

Mourinholt ka uuriti, kas tema konkurentidelt oodatakse teistsuguseid tulemusi kui suurklubilt, mida ta kolmandat hooaega juhendab. “See sõltub. Ma toon ühe näite, loodan et see on hea. Kas Manchester United on ajaloolt ja mõõtmetelt Tottenhamist suurem? Austusest Spursi vastu ütleksid pea kõik, et on küll. Kas Spurs aga müüks oma parimaid pallureid, kui me uuriks nende saadavust? Ei, sest nad ei pea müüma, kuna on piisavalt võimekad,” selgitas seitsmendal kohal Unitediga paiknev juhendaja Sky Sportsile.

“Mitu aastat tagasi sai nende parimaid mängijaid Michael Carrickut ja Dimitar Berbatovi siia meelitada, aga kas tänavu saaksime teha sama Harry Kane’i, Dele Alli, Christian Erikseni või Son Heung-Miniga? Ei saa, ehk kumb on siis võimsam – meie või nemad?” jättis Mourinho küsimuse õhku.

Samuti rääkis ta, et jalgpall on niivõrd muutunud, et tippmängijaid pole enda tiimi enam nii sujuvalt meelitada. “Vanasti tahtsid väiksemad klubid, lausa anusid suurtelt, et nad ostaks parima palluri ära, sest oli raha vaja. Enam ei taheta. Palju keerukam on enda tiimi ostudega tugevdada.  Jalgpall muutub ning tipptasemel on mängijate ostmine väga keeruline ülesanne.”

popsport.ee

Vaata lisaks

Klopp raskest võidust: see on alles algus

Fulham pakkus Liverpoolile kõva lahingu, kui kunagi punasärki kandnud Ryan Babel kõigest 16 minutit enne …

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga