fbpx
Close

Karjääri jooksul 262 väravat löönud ründelegend: Capello kahjustas Inglismaa jalgpalli

Avatar

Fabio Capello. Foto: AP/Scanpix

Karjääri jooksul Manchester Unitedis, Liverpoolis, Newcastle Unitedis kui ka Madridi Realis pallinud Michael Owen ütles, et Inglismaa koondise endine peatreener Fabio Capello avaldas negatiivset mõju nii talle kui ka kodumaa esindustiimile.

Owen suutis erinevate klubide eest lüüa kokku võimsad 222 väravat ning Inglismaa koondise eest jäi ründaja saagiks 40 tabamust 89 mängu kohta. Korra ka maailma parima mängija auhinna ehk Ballon d’Ori pälvinud Owen sai Capello käe all vaid üheks mänguks võimaluse ning 33-aastasena lõpetas ta vigastuste tõttu karjääri, mis olid teda juba mitu viimast hooaega kimbutanud. Tuntud itaallasest treeneri kohta, kes võitnud viis Itaalia ja kaks Hispaania meistritiitlit ning korra AC Milaniga ka Meistrite liiga, Owenil häid sõnu ei jagunud.

“Olles just uueks peatreeneriks saanud, tundis Fabio, et ta pidi lihtsalt midagi muutma. Ja see midagi osutus Michael Oweniks. Mu silmis tähendas see konkreetset avaldust. See ei pruugi teile üllatusena tulla, et kui vaatan tema ametiajale tagasi, siis teen seda suurima pahameelega,” ütles Owen oma uues autobiograafias.

“Tal ei jäänud üürikeseks ainult raskelt kätte võideldud karjäär rahvuskoondise juures, millel puudusid tegelikult igasugused selgitused, vaid temast kujunes ka üks väheefektiivseim Inglismaa koondise peatreener. Ta oli täielik ****. Mu arvates põhjustas Fabio Capello katastroofilist kahju nii minu karjäärile kui ka Inglise jalgpallile üldisemalt ja sai selle eest veel suurepärast palka.”

scroll to top