fbpx
Close

Geniaalsus või rumalus? Mourinho ei soovinud Van Dijki Manchester Unitedisse

Avatar

Virgil van Dijk. Foto: Imago-Xinhua/Scanpix

Hiljuti UEFA aasta mängija tiitliga pärjatud Liverpooli keskkaitsja Virgil van Dijk võinuks möödunud hooaja algul hoopis Manchester Unitediga liituda, ent põhjus peitub Jose Mourinhos.

Mourinho püsis Unitedi eesotsas 2016. aasta suvest kuni 2018. aasta detsembrini, misjärel portugallane kehvade tulemuste tõttu vallandati. Hiljem kurtis ta, et ebaedus oli paljuski süüdi vähene kvaliteet kaitseliinis, kuid nüüd selgus, et mees oli selles pigem ise süüdi. Nimelt olevat Mourinho öelnud, et on rahul Rootsi koondislase Victor Lindelöfiga, kes tema ajal Lissaboni Benficast palgati, ja Elevandiluuranniku koondislase Eric Baillyga, kuigi kokkuvõttes olid mõlemad keskkaitsjad ebakindlad või väljas vigastustega.

Unitedi juhtkonnale sõnas Mourinho The Independenti andmetel, et Southamptonile polevat vaja Van Dijki eest pakkumist teha, sest hollandlast pole koosseisu vaja. Nüüdseks on United siiski uue keskkaitsja hankinud, kui suvel toodi Leicester Cityst ligi 90 miljoni euroga Inglismaa koondislane Harry Maguire, mis tähistab ühtlasi kaitsemängija eest välja käidud rekordilist summat. Enne seda hoidis rekordit enda nimel just Van Dijk 84,5 miljoni euroga.

scroll to top