fbpx
Close

Staaridest kubisevalt Inglismaalt oodatakse suureskoorilist võitu, kuid vastases on samuti sisu

Avatar

Inglismaa koondis. Foto: Reuters/Scanpix

2020. aasta Euroopa meistrivõistluste valikmängud on täies hoos ning sel nädalavahetusel Premier League’i kohtumisi ei toimu. Küll aga saab sealse kõrgliiga staare näha oma koondist esindamas ning suurima osakaaluga on selleks mõistagi Inglismaa.

Inglased on A-alagrupis kaks mängu ära pidanud ja mõlemad võitnud. Neile järgneb Tšehhi samuti kuue punktiga (väravate vahe 5:6, inglastel 10:1), Kosovol on kirjas viis silma ning Montenegrol ja Bulgaarial kummalgi kaks punkti. Viimane neist on ka Inglismaa järgmiseks vastaseks.

Mida mängust oodata? Ajaloos on omavahel vastamisi mindud kaheksal korral ning Inglismaa on neist võitnud viis. Seejuures on võidu korral alati enda seljatagune puhtana hoitud ja löödud bulgaarlastele 13 väravat. Kahel korral on tulnud 0:0 viik ja 1999. aastal kujunes seisuks 1:1 (inglaste ainsa värava lõi legendaarne Alan Shearer).

Lähiajaloos siiski mõistlikku mõõdupuud kahe koondise võrdluseks pole, sest viimati mängiti 2011. aastal ja Inglismaa võitis 3:0. Favoriidiks saab muidugi lugeda Inglismaad, mis puhtalt paberi peal on mängijate koduklubide poolest igas mõttes võimsam, aga Bulgaaria on samuti näidanud, et suudetakse teravad olla. Selle kinnitusteks on valiksarjas 1:1 viigid alati ohtlike Balkani koondiste Montenegro ja Kosovo vastu.

Optibet peab kell 19:00 algava kohtumise suursoosikuks Inglismaad, kelle võidukoefitsient on 1,09 ning Bulgaaria üllatusliku võidu korral saaks koguni 30,79-kordse tagasimakse! Kui Inglismaa poolelt peaks Leicester City kaitsemängija Benjamin Chillwell värava lööma, saab raha tagasi 11,38-kordselt ja kui Gareth Southgate’i hoolealused peaksid vaid ühe tabamusega piirduma, on tagasimakse 6,16-kordne.

scroll to top