fbpx
Close

Millised paarid võiksid Meistrite liiga veerandfinaalides tulla?

Avatar

Pep Guardiola. Foto: AFP/Scanpix

Mõlemas liigas on kaheksa edasipääsejat selgunud ja täna kell 13.00 loositakse Meistrite liiga veerandfinaalpaarid, tund hiljem Euroopa liiga.

Kui võtta rivaalitsemise järgi, et millised oleksid kõige vihasemad duellid, siis võiksid paarid näha välja nii:

Barcelona – Real Madrid
Manchester City – Bayern München
Juventus – Liverpool
AS Roma – Sevilla

El Clasico; treener, kes tuli klubisse, sundides ülieduka hooaja teinud lootsi klubist lahkuma; Heyseli katastroof; üllatustiim poolfinaalis.

 

Esimene ei vaja erilist täpsustamist, kuid mis värk siis teise paariga on? Jah, Jupp Heynckes võitis oma viimasel hooajal kõik, mis võimalik – Meistrite liigas alistati Borussia Dortmund Arjen Robbeni ülimagusast hilisest väravast, kuid sellest hoolimata oli uus treener juba Bayernisse suundumas. Ja see mees oli Pep Guardiola. Kahe ründava vuti ikooni vastamisi oleks võimas vaatepilt. Bayerni mehed oleksid eriti motiveeritud ja sellest kohtumisest tuleks maagiline andmine. Kindlasti ülimalt meeldejäävad 180 minutit.

Heyseli katastroof juhtus 33 aastat tagasi, kuid on siiani mõlema tiimi mälestustes valusal kohal. 39 fänni hukkus, ligi 600 sai vigastada, kui betoonist piire andis järgi ning varises Juventuse fännidele selga. Liverpooli fännid ajendasid Juve fänne üle piirde ronima selleks, et rüselusest ja vägivallatsemisest pääseda – nimelt oli mängu eel loobitud üksteise suunas pürotehnikat ja õhk oli paksuks aetud, sest kakeldi ja provotseeriti üksteist. Keegi aga ei oodanud, et see kõik võib nii kurvalt lõppeda.

Üllatustiim poolfinaalis? AS Roma pole kunagi Meistrite liiga poolfinaalis mänginud. Karikasarja eelkäija ehk Euroopa karika finaalis mängiti 1983/84 hooajal, kus jäädi alla Liverpoolile. Sevilla on mänginud 1957/58 veerandfinaalis, kuid poolfinaali polegi kunagi jõutudki. See-eest ollakse Euroopa liiga spetsialistid, olles triumfeerinud viimase 13 aasta jooksul võimsad viis korda.

scroll to top