fbpx
Close

Maailma igavaim vutiliiga, surnuist ellu ärganud fänn ehk veidrused, mis on jalgpallis reaalsuseks

Avatar

Foto: webandi/Pixabay

Kui eelmisel korral rääkisime sakslaste voodispordi lembusest ning Diego Maradona kummalistest tiimidest, siis seekord on käsil kurvemad ning süngemad faktid. Loomulikult tekitavad õige mitu neist küsimusi ja ajavad õlgu kehitama.

Loe eelnevaid fakte SIIT.

  1. 1964. aastal toimunud Peruu-Argentina kohtumises põhjustas kohtuniku otsus mässu, kus 300 inimest sai surma ning viissada vigastada. Nimelt lõi kodus mänginud Peruu kuus minutit enne normaalaja lõppu viigivärava, kuid kohtunik luges selle määrustevastaseks. Kodufännid raevusid ja jooksid väljakule, politsei piserdas fänne gaasiga ning see tekitas suurt paanikat. Staadionilt lahkuda üritanud inimmass aga jäi väravate taha puntrasse ja paanikahoos litsuti sadu inimesi surnuks.
  2. Vanim jalgpalliklubi on Sheffieldi jalgpalliklubi, mis loodi 1857. aastal.
  3. Noorim “mängija”, kes on klubisse ostetud, oli kõigest 18-kuune Baerke van der Meij, kui VVV Venlo ta mängijaõigused soetas.
  4. 1999. aastal toimus Lõuna-Aafrika Vabariigis jalgpallimatš Hartbeesfontein Wallabiesi ja Try Agains, kus kohtunik Lebogang Petrus Mokgethi tulistas teda noaga rünnanud mängija surnuks.
  5. Chelsea koduväljakule Stamford Bridgele ei tohi kaasa võtta sellerit. Selle toomine võib olla karistatav eluaegse staadionikeeluga.
  6. HFS Loans League’is mängiv Congletoni meeskond pidas 1993. aastal mängueelse leinaseisaku oma vanima fänni auks, kes väidetavalt läks mõni päev varem manalateele. Seisak jäeti aga katki, kui eksikombel surnuks peetud vanim fänn ise väljakule jalutas.
  7. Maailma igavaim jalgpalliliiga on Suurbritanniale kuuluva Scilly saarte kohalik liiga, kus on vaid kaks tiimi ning nad mängivad hooajal jooksul omavahel 17 korda.
  8. Ion Radu müüdi Rumeenia esiliiga klubi Valceale 500 kilogrammi sealiha eest.
  9. Gennaro Gattuso proovis kunagi kahvliga tappa Andrea Pirlot. Omavaheline lollitamine viis keevaverelise Gattuso üle piiri ning praegune AC Milani peatreener üritas Pirlot torgata. Pikemat katkendit olukorrast saab lugeda SIIT.
scroll to top