Pealeht / Euroopa liiga / UEFA president videokordustest: ilmselt tuleb järgmisel aastal ja alates kaheksandikfinaalidest
Foto: Imago/Scanpix

UEFA president videokordustest: ilmselt tuleb järgmisel aastal ja alates kaheksandikfinaalidest

UEFA president Aleksander Ceferin ütles täna hommikul meediale, et föderatsioon kavatseb videokordusi Meistrite liigas küll rakendada, ent mitte sel hooajal. Ettevalmistused on käimas ning vahendid võetakse kasutusele siis, kui kõik on valmis.

Videokordused ehk inglisepäraselt VAR on Itaalias ja Bundesligas loonud palju selgust ning edukas rahvusvaheline debüüt oli tänavusel MM-il, kus kordused aitasid mängu õiglust tuua. Euroopa suurimad karikasarjad peavad veel oma aega ootama.

“Sel hooajal me Meistrite liigas videokordusi ei näe,” ütles Ceferin L’Equipele. “Kui oleme valmis, siis läheb see käiku, ilmselt järgmisel hooajal. Alustuseks kasutame seda kaheksandikfinaalidest alates ning hiljem ka grupifaasis.”

Euroopa liiga jääb VAR-ist kõrvale ning põhirõhk on Meistrite liigal, tuleb UEFA peasekretäri Giorgio Marchetti ütlustest välja. Euroopa liiga saab väravajoone tehnoloogia 2020-2021. aastal, kuid Meistrite liigasse tuleb väärt lahendus juba varem.

Vaata lisaks

Kane viigist Barcelona vastu: see on Tottenhami ajaloo üks võimsamaid õhtuid

Tottenham sai hakkama võimatuga, kui kolm vooru tagasi oldi sundseisus – võta kolmest kohtumisest kaks …

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga