Klavan ja üheksa mehega lõpetanud Cagliari lasid küll kaks valusat väravat lüüa, aga vägev seeria jätkus

Ragnar Klavan (paremal). Foto: ZUMAPRESS/Scanpix

Itaalia kõrgliiga 13. voorus jäi pühapäeval tugeva vihmasaju tõttu Ragnar Klavani koduklubi Cagliari Calcio mäng Leccega ära, mis peeti esmaspäeval kell 16:00. Kohtumine lõppes viigiga, Eesti koondise kapten Klavan sai kirja täismängu.

Cagliari läks 30. minutil Joao Pedro penaltist juhtima ning belglasest poolkaitsja Radja Nainggolan tegi 67. minutil seisuks 2:0. Kindlana näinud eduseis hakkas vaikselt kaduma matši viimase kümne minuti sees. Kaitsemängija Fabrizio Cacciatore saadeti punase kaardiga platsilt minema ning Gianluca Lapadula vähendas Lecce poolelt penaltist kaotusseisu minimaalseks. Sama mees sai 85. minutil ka ise punase kaardi, kuid Cagliari jäi seejuures üheksakesi, mil väravavaht Robin Olsen oli samuti sunnitud väljakult lahkuma. Ühe mehega endiselt vähemuses edasi tegutsenud Cagliari ei suutnud kolmest punktist lõpuni kinni hoida, sest esimesel üleminutil aitas Leccel 2:2 viigivärava lüüa Marco Calderoni.

Liigatabelis hoiab Cagliari 25 punktiga neljandat kohta, edestades parema väravate vahega AS Romat, eespool asub Lazio 27 punktiga. Vaatamata 2:0 eduseisu maha mängimisele jätkus ka Cagliari suurepärane kaotusteta seeria – 11 mängu järjest on teenitud kas võit või viik ning viimane kaotus pärineb 1. septembrist Milano Interilt.