fbpx
Close

Kas Chelsea suudab Barcelona vastu oma püssirohu paukuma saada?

Avatar

Olivier Giroud tähistab koos Pedroga järjekordset väravat. Foto: AFP/Scanpix

Chelsea ja Barcelona vastasseis Meistrite liigas on pakkunud alati palju närvikõdi ja ootamatusi. Nendest kohtumistest mälestusväärseim oli 2011/12 hooaja poolfinaal, kus korduskohtumisel Nou Campil mängiti 2:2 viiki: Ramiresi hullumeelne värav, Messi eksitud penalti ja Fernando Torrese üleminuti soolovärav, mis lõi viimase naela Barcelona kirstu. Emotsioone kui palju.

 

Aeg on läinud edasi, poolfinaal on asendunud kaheksandikfinaaliga, kuid tiimid ja staadion on sama. Korduskohtumine ka. Avamäng 1:1, kus Chelsea kaitseliin eksis vaid korra ja Lionel Messi kohe sahistas ka. Tänasest võib kõike oodata: Chelsea peatreener Antonio Conte on teadatuntud motivaator, kuid karikasarjades ei suuda ta kuidagi tiimist maksimumi võtta. Küll komistas ta Meistrite liigas Juventusega, aga liigas oldi võimsad ja tehti rekordeid.

Nüüd on asjad teisiti. Liigas ei ruulita, vaid ollakse viiendad ja Meistrite liiga koht on käest libisemas. Miskit veel kadunud pole, kuid seis on üpris keeruline. Jah, vahe neljandal kohal oleva Liverpooliga on vaid neli punkti ning mängida on veel kaheksa vooru, ent Chelsea mängupilt pole kuidagi veenev või enesekindlust tekitav, et just nemad jõuavad hooaja lõpus sinna esinelikusse. Kindlasti annaksid fännid Contele selle kõik andeks, kui täna tehtaks Barcelona vastu võimas mäng.

Chelsea peab ilma David Luizi ja Antonio Rüdigerita oma kaitseliini mehitama, kuid pole lugu. Kolmene kaitseliin Cesar Azpilicueta – Andreas Christensen – Gary Cahill saavad hakkama küll, kui kõik laabub. Barcelonal jääb ilmselt eemale reielihast vigastanud Andres Iniesta.

Jah, Barcelona on favoriit, aga Chelsea ei pruugi veel olla langenud. Mis sest, et mängupilt on liigas olnud konarlik ja ebaveenev, kuid Meistrite liigas tehti avamängus Barcelona vastu väärt partii. Miks mitte ka täna?

 

Teises mängus on kõik selge. #cometobesiktas

 

scroll to top