Müncheni Bayern täiendas auhinnariiulit hooaja kolmanda karikaga

Saksamaa meister Müncheni Bayern kohtus neljapäeval Kataris toimunud FIFA klubide MM-i finaalis Mehhiko kõrgliigaklubi Tigres UANL-iga, kelle üle saadi napp võit.

Bundesliga liider Bayern oli sel hooajal kaks trofeed juba võitnud, kui möödunud aasta 24. septembril alistati UEFA superkarika matšis Sevilla 2:1 ja 30. septembril võideti Saksamaa superkarika mängus Dortmundi Borussiat 3:2. Nüüdki oli mullusel Meistrite liiga võitjal kohustus klubide MM võita ning poolfinaalis oldi Egiptuse klubist Al Ahly’st 2:0 paremad. Vastasel Tigersil tuli esmalt võita Lõuna-Korea võistkond Ulsani Hyundai ja seejärel saadi 1:0 jagu brasiillaste Palmeirasest.

Bayerni oli Tigresi vastu küll selge favoriit, aga vastaste kaitset avapoolajal lahti muukida ei õnnestunud. 59. minutil oli siiski Benjamin Pavard saatnud palli võrku, aga videokohtunikult tuli signaal, et tegemist oli suluseisuga. Peakohtunik läks olukorda üle vaatama ja kokkuvõttes selgus, et Pavardi tabamus jääb jõusse ning Bayern läks kohtumist juhtima. Esimese poolaja 18. minutil oli Bayern seejuures juba palli postide vahele toimetanud, aga Joshua Kimmich oli suluseisus. Tigres andis lõpuminutitel endast maksimumi, et viigivärav kätte saada, aga Bayern pidas lõpuni vastu.

Turniiri kolmanda koha sai üllatuslikult Al Ahly, kui Palmeirasest oldi penaltiseerias 3:2 paremad.