Itaalia pääses EM-ile, Liechtensteini vägitükk leevendas soomlaste ebaõnnestumist; Hispaania jäi valusalt võidust ilma

Laupäeval peeti ära järjekordsed 2020. aasta EM-valikmängud. J-alagrupis muutus seis veelgi põnevamaks, kui Armeenia ei suutnud eduseisu lõpuni hoida ja seni head minekut näidanud Soome ei saanud samuti sel korral kolme punkti tabelisse juurde.

J-alagrupi liider Itaalia heitles Kreekaga ning võit teeniti tänu Jorginho 63. minuti penaltile ja Federico Bernardeschi 78. minuti tabamusele. Armeenia asus samas alagrupis Liechtensteini vastu 19. minutil Tigran Barsegjani väravast juhtima ning 1:0 tulemus oleks kergitanud Armeenia samale pulgale Soomega, kes täna tunnistas võõrsil Bosnia ja Hertsegoviina 4:1 paremust. Küll aga tõusis nii Liechtensteini kui ka mõnes mõttes soomlaste kangelaseks Yanik Frick, kes 72. minutil seisu viigistas ja armeenlased said kohtumisest nii vaid ühe punkti tabelisse juurde.

21 punkti kogunud Itaalia on koha EM-ile kindlustanud kolm vooru enne valikmängude lõppu. Soome on endiselt teisel kohal 12 punktiga, kuid Armeenial ning ka Bosnia ja Hertsegoviinal on kirjas kümme silma. Kreekal on ette näidata viis ja Liechtensteinil kaks punkti.

Üllatus sündis ka F-alagrupis, kui Hispaania koondis mängis 1:1 viiki Norraga. Saul Niguez viis hispaanlased 47. minutil juhtima, aga kolmandal üleminutil tegi penaltiväärilise vea külaliste puurilukk Kepa Arrizabalaga ning Joshua Kingi päästis kodumeeskonnale magusa viigipunkti. Alagrupis on seis põnev, sest kui kolm vooru on veel minna, asub Hispaania 19 punktiga esikohal, Rootsi järgneb 14, Rumeenia 13 ja Norra kümne punktiga.